لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی هیوندای سوناتا 2018

هیوندا سوناتای مدل 2018 قرار است با ظاهری جدید وارد بازار شود. تغییرات قابل توجهی در این خودرو صورت گرفته است.Chris Chapman ، طراح اصلی مرکز طراحی کمپانی هیوندا در آمریکای شمالی، درباره ی این خودرو می گوید : " تمام تلاش ما در طراحی این خودرو با هدف اثرگذاری بیشتر بر روی مشتریان بوده است. ما می خواستیم یک خودروی شگفت انگیز طراحی کنیم و به دنیا نشان دهیم که کمپانی هیوندا به چه میزان بر روی طراحی حساس است. همانطور که گفتم هدف ما اثرگذاری بیشتر بر روی مشتریان بوده است و طراحی این خودرو به نحو احسن ما را به هدف از پیش تعیین شده خواهد رساند. "

این خودرو در مرکز طراحی هیوندا در کالیفرنیا با اثر پذیرفتن از خودروهای آمریکایی طراحی شده است. سوناتای جدید زیبا و قدرتمند است. مدل 2018 سوناتا در سال 2017 و در نمایشگاه نیویورک معرفی شد.

برای تکمیل طراحی زیبای بدنه، کمپانی هیوندا در سوناتای جدید از چراغ های اصلی و عقب LED استفاده کرده است. طراحی چراغ های عقب این خودرو نیز به زیبایی ظاهر این خودرو افزوده است. علاوه بر ظاهر، داخل کابین این خودرو نیز به طرز زیبایی طراحی شده است. در مدل 2018 سوناتا، از کنسول مرکزی و صفحه نمایش کاملا جدیدی استفاده شده است. البته فرمان و  سرعت سنج نیز تغییر یافته اند و استفاده از دکمه های جدید برای سیستم صوتی و HVAC نیز زیبا جلوه می کنند.

در سوناتای جدید از نسخه ی بهبود یافته ی شاسی قبلی استفاده شده است که باعث بهبود هندلینگ و کیفیت رانندگی می شود. برای دستیابی به این موفقیت، مهندسان خبره ی هیوندا میزان سفتی میله ی پیچشی موجود در سیستم هدایت خودرو را 12 درصد افزایش داده اند که این کار سبب بهبود زمان پاسخ سیستم هدایت شده است. بعد از این کار، مهندسان برای بهبود بیشتر این سیستم ، آن را با سیستم هدایت جدید کالیبره کردند و بیشتر تمرکزشان بر روی زمان پاسخ بود.

علاوه بر این تغییرات ایجاد شده در شاسی، سیستم تعلیق این خودرو نیز دچار تغییرات زیادی شده است. کمک فنرهای استفاده شده در سیستم تعلیق عقب سوناتای جدید 21 درصد ضخیم تر شده اند که این امر سبب سفت تر شدن آن ها و عملکرد بهتر آن ها در مواجهه با ضربه های سنگین وارد شده است.

پیشرانه ی استفاده شده در این خودرو از نوع 2.0 لیتری دارای توربوشارژر است که توانایی تولید 245 اسب بخار قدرت را دارد. از یک جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک برای انتقال قدرت به چرخ ها استفاده شده است. این جعبه دنده باعث رانندگی نرم تر می شود و میزان مصرف سوخت را نیز تا حد مناسبی کاهش می دهد.

امکانات ایمنی نیز در سوناتای مدل 2018 افزایش یافته است. علاوه بر 7 ایربگ این خودرو دارای امکانات ایمنی نظیر VSM ، ESC ، TCS ، ABS ، EBD ، BA ، TPMS ، سیستم مشاهده ی نقاط کور (BSD) ، سیستم هشدار برخورد از عقب (RCTA) ، سیستم هشدار دهنده هنگام خروج از لاین و سیستم کمکی حرکت در بین خطوط است. سوناتا مدل 2018 تنها سدان سایز متوسط است که تمامی این امکانات و تجهیزات ایمنی را به صورت پایه دارد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین