لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

شلبی کبری خاص در حراجی

تنها سه نسخه از خودروی Shelby 289 Cobra Dragonsnake مدل 1963 تولید شده است. این مدل از خودروهای شلبی از بهترین خودروهای درگ زمان خود به شمار می رفتند و یکی از این سه خودرو قرار است در یک حراجی که در ماه بعد برگزار می شود به فروش برسد.

پروژه طراحی و ساخت خودروی Dragonsnake توسط گروهی از مهندسین کمپانی شلبی انجام شد. در آن 23 تغییر در شاسی و سیستم تعلیق شلبی استاندارد ایجاد کردند. البته تغییر اصلی در سیستم قدرت آن ایجاد شد و در این خودرو از پیشرانه ی جدید 289 Ford V8 استفاده کردند که توانایی تولید 380 اسب بخار قدرت را داشت. البته این رقم مربوط به زمانی بود که این خودرو نو بود و رفته رفته استهلاک خودرو باعث کاهش میزان قدرت خروجی سیستم قدرت این خودرو شد. چندین سال بعد از تولید این خودرو ، کمپانی شلبی یک نسخه ی قدرتمند تر با نام 427 تولید کرد که البته تنها یک نسخه از این خودرو تولید شد!

این نسخه ی خاص که در مورد آن حرف می زنیم یکی از سه نسخه ی تولید شده به صورت مستقل از کارخانه است. این سه نسخه توسط Jim Castilow و Bruce Larson طراحی شده اند و دارای ویژگی های جدیدی نظیر گلگیر خاص، چرخ های مخصوص مسابقات " American Racing " ، سرعت سنج Sun و . . . هستند.  این نسخه ی خاص در زمان نو بودن توانایی تولید 325 اسب بخار قدرت را داشت و وزن خالص آن 907 کیلوگرم است.

این خودرو در سال 1965 در مسابقات درگ برگزار شده در Pomona ، California ، Bristol و Tennessee مقام اول را بدست آورد و سپس سال بعد این خودرو به شخصی به نام اد هدریک از شهر فیلادلفیا فروخته شد. این شخص نیز در آن سال توانست روند بردهای Cobra Dragonsnake را استمرار بخشد و در تمامی مسابقات سطح کشوری مقام اول را تصاحب نماید.

خودروی مورد نظر تا سال 1967 در مسابقات درگ استفاده شد و بعد از آن دیگر در هیچ مسابقه ای این خودروی خاص شرکت نکرده است و حالا قرار است در حراجی تگزاس که در تاریخ 22 آپریل سال 2017 برگزار خواهد شد، به فروش برسد. جدا از رنگ خیره کننده ی Fuchsia Metallic که کاملا فابریک است، این خودرو دارای شاسی اوریجینال با شماره شاسی CSX 2093 است. انتظار می رود این خودرو با قیمتی حدود 1.1 تا 1.3 میلیون دلار به فروش برسد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین