لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

دست پروده جدید تیونر تاپ کار

بعد از معرفی بدنه ای از جنس فیبر کربنی برای مدل جدید Porsche 911 Turbo در سال گذشته ، تیونر روسی Topcar سه عدد از این خودروی سوپر اسپرت نسخه ی  Carbon Edition را که با این بدنه ی سبک وزن ساخته شده اند را معرفی کرده است.

خیلی از شرکت های تیونر کیت بدنه های مختلفی برای جایگزین کردن سپر ها معرفی کرده اند اما شرکت Topcar در این زمینه فراتر رفته است. تمامی قسمت های بدنه به جز سقف و بعضی قسمت های درها از جنس فیبر کربن است که این بدنه را می توانید در عکس های زیر مشاهده نمایید. این شرکت برای نسخه های کربن ادیشن، قسمت های فیبر کربنی را رنگ نزده است تا همه بتوانند تغییرات ایجاد شده در بدنه و قسمت های فیبر کربنی را متوجه شوند. اگر مشتریان تنها این بدنه ی 17 تکه را سفارش دهند باید مبلغ 39600 دلار را بپردازند و برای افزودن کیت GT3-RS-Style باید 4440 دلار دیگر پرداخت کنند.

البته شرکت تاپ کار برای نسخه ی کربن ادیشن چرخ های 21 اینچی ADV.1 را نیز معرفی کرده است. این شرکت در داخل کابین نیز از چرم جدید برای صندلی ها و فرمان استفاده می کند. میزان قدرت و گشتاور تولیدی در نسخه ی کربن ادیشن نیز نسبت به نسخه ی استاندارد Turbo S بهبود یافته است. به طوری که در این نسخه میزان قدرت تولیدی برابر 650 اسب بخار است در حالی که در نسخه ی استاندارد قدرت تولید شده برابر 573 اسب بخار است. شرکت تاپ کار به طور دقیق تغییرات ایجاد شده را عنوان نکرده است اما یکی از اجزای مهم در این افزایش قدرت را می توان به سیستم اگزوز پیشرفته ی Capristo نسبت داد.

با توجه به این که تنها 3 دستگاه از این نسخه ی گران قیمت تولید خواهد شد شرکت تاپ کار مشکلی برای پیدا کردن مشتری ندارد. البته کمپانی پورشه در نظر دارد تا یک نسخه ی پرقدرت تر از 911 Turbo تولید کند. این خبر را اولیور بلوم ، مدیر عامل کمپانی پورشه، تایید کرده است و قرار است نام این نسخه 911 GT2 باشد.

در این خودرو از پیشرانه ی 3.8 لیتری تویین توربو برای تولید قدرت استفاده خواهد شد و قدرت تولیدی آن 650 اسب بخار خواهد بود. جعبه دنده ی استفاده شده در این خودرو از نوع 7 سرعته ی دو کلاجه PDK است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین