لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خاص مثل AMG GT رودستر

مرسدس بنز AMG GT از جمله شاهکارهای طراحی این شرکت است. طراحی این خودرو واقعا منحصر بفرد است. خطوط بکار رفته در بدنه را انگار باد تراش داده است! AMG GT شاید زیباترین رودستر تولید شده در دنیا به حساب آید. البته AMG GT Roadster رقیبانی مثل Porsche 911 Cabriolet و Audi R8 Spyder دارد که هر دو به طرز زیبایی طراحی شده اند اما هیچ کدام همانند GT کلاسیک به نظر نمی رسند. برای پی بردن به این نکته کافی است قسمت عقب و خطوط بکار رفته در آن قسمت پورشه با AMG GT را مقایسه کنید!

طراحی داخل کابین به خوبی صورت گرفته است. کمپانی مرسدس باز هم از تهویه های دایره ای شکل در کابین استفاده کرده است. تنها ایراد داخل کابین کنترلرها و دکمه های بکار رفته در کنسول مرکزی هستند که کمی قدیمی به نظر می آیند. کیفیت چرم استفاده شده در صندلی ها عالی است. داخل کابین به اندازه ای جادار درنظر گرفته شده که هر انسان قد بلندی می تواند به راحتی برروی صندلی قرار بگیرد، بدون آن که احساس تنگی فضا و یا ناراحتی بکند.

نسخه ی پایه رودستر GT مجهز به پیشرانه ی 4.0 لیتری V8 دارای دو توربو شارژر است که توانایی تولید 469 اسب بخار قدرت و 630 نیوتن متر گشتاور را دارد. البته نسخه ی بهبود یافته ی GT C با استفاده از همین پیشرانه توانایی تولید 550 اسب بخار قدرت و 680 نیوتن متر گشتاور را دارد. این اعداد به خوبی نشان می دهد که نسخه GT C سریع تر از مدل استاندارد است.

شتاب صفر تا 100 نسخه ی GT C برابر 3.7 ثانیه و برای نسخه ی GT پایه برابر 3.9 ثانیه است. همچنین حداکثر سرعت GT C برابر 315 کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت نسخه ی GT پایه برابر 302 کیلومتر بر ساعت است. در هر دو نسخه از یک جعبه دنده 7 سرعته ی اتوماتیک استفاده شده است که این جعبه دنده واقعا کیفیت فوق العاده ای دارد. AMG GT رودستر همانند نسخه کوپه خود دارای هیجان و لذت رانندگی بسیار زیادی است. لذتی که در سیستم هندلینگ و سیستم اگزوزها به خوبی می توان آن را احساس کرد.

قیمت فروش Mercedes-AMG GT هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما انتظار می رود تا قیمت نسخه ی پایه این خودرو چیزی حدود 160000 دلار و قیمت نسخه ی GT C برابر 175000 دلار باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین