لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

911 تارگا 4S جدید معرفی شد

کمپانی پورشه چهارمین نسل از خودروی 911 Targa 4S را در سال 2017 معرفی کرد. این خودرو برخلاف نسل های قبلی شباهت زیادی به نسخه ی استاندارد دارد. اما این دو خودرو اصلا از نظر امکانات و پیچیدگی تکنولوژی های استفاده شده یکسان نیستند. این خودرو دارای سقف تاشو از جنس پارچه ای مخصوص است که با فشار دادن یک دکمه می توان آن را جمع کرد و با فشار دادن مجدد همان دکمه پارچه دوباره باز شده و به حالت سقف در می آید. البته عمل باز و یا بسته کردن سقف باید در زمان سکون اتفاق بیافتد و کل پروسه ی باز و یا بسته کردن سقف 20 ثانیه طول می کشد.

در مدل 2017 خودروی 911 Targa 4S از پیشرانه ی 3.0 لیتری تویین توربو استفاده شده است. این پیشرانه توانایی تولید 420 اسب بخار قدرت و 499 نیوتن متر گشتاور را دارد. اگرچه میزان حجم پیشرانه مدل 2017 این خودرو با نسخه ی قدیمی 911 SC یکی است اما در سایر ویژگی ها  با هم تفاوت دارند. برای مثال سیستم خنک کننده ی پیشرانه در 911 SC از نوع بادی و در نسخه ی Targa 4S از نوع آبی است. همچنین میزان قدرت تولیدی در Targa 4S نیز 248 اسب بخار بیشتر از نسخه ی 911 SC است. Targa 4S مدل 2017 با اتکا به پیشرانه ی قدرتمند خود می تواند در عرض 3.3 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت آن بعد از طی کردن یک چهارم مایل به 190 کیلومتر بر ساعت می رسد. Targa 4S به لطف ترمز ABS و تایرهای مخصوص تابستان دارای خط ترمز 29 متر در کاهش سرعت از 100 به صفر کیلومتر است.

تارگا  4Sبا امکاناتی که دارد می تواند برای شما حکم یک خودرویی را داشته باشد که کارهای روزمه را با آن انجام می دهید البته با این تفاوت که از نظر عملکرد این خودرو در سطح خودروهای سوپر اسپورت است و مصرف سوخت آن نیز پایین است. به طوری که در داخل شهر تارگا  4S به ازای هر گالن سوخت می تواند 33 کیلومتر مسافت را طی نماید.

تارگار 4Sدارای 2 حالت رانندگی Sport  و Sport + است. در حالت اسپرت میزان محدودیت های سیستم کنترل کشش کم می شود و علاوه بر آن هندلینگ سفت تر شده و صدای آرام تری از اگزوز خارج می شود. این حالت برای رانندگی در داخل شهر بسیار مناسب است .حالت اسپرت پلاس بیشتر برای رانندگی در خارج از شهر و در جاده های پر پیچ و خم مناسب است. در این حالت سیستم تعلیق سفت تر می شود، هندلینگ تندتر شده و قدرت پیشرانه ماکسیمم می شود.

اگر چه تارگا 4Sیک خودروی فوق العاده برای انجام کارهای روزمره است اما واقعیت این است که قیمت آن برای همه مناسب نیست. شروع قیمت این خودرو از 123650 دلار و در صورت اضافه کردن آپشن های اضافی قیمت آن به 149970 دلار می رسد. به همین خاطر مشتریان تارگا 4S از قشر ثروتمند هستند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین