لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

لذت موتورسواری با محصول جدید هارلی دیویدسون

کمپانی Harley-Davidson با معرفی موتور Street Rod جواب دندان شکنی به منتقدان خود داده است. در قلب این موتور پیشرانه ی749 سی سی 2 سیلندر V شکل با زاویه 60 درجه قرار دارد. این پیشرانه نسبت به پیشرانه ی استفاده شده در موتور X750 مدل 2014 ، 18 درصد قدرت و 8 درصد گشتاور بیشتری تولید می کند. دلیل این افزایش استفاده از دریچه های بزرگ تر برای ورود هوا، استفاده سر سیلندرهای 4 سوپاپه ، استفاده از میل بادامک جدید و استفاده از صدا خفه کن با حجم بیشتر است. علاوه بر افزایش قدرت و گشتاور ، مقدار نهایی دور موتور نیز از 8000 دور به9000  دور ارتقا پیدا کرده است. با تغییرات ایجاد شده در موتور استریت رود، این موتور می تواند حداکثر 64 اسب بخار قدرت و 65 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

سیستم تعلیق استفاده شده در موتور Street Rod نیز نسبت به موتور X750 بهبود یافته است. سیستم تعلیق این موتور شامل یک مفصل 43 میلی متری در جلو و ضربه گیرهای قسمت عقب که توانایی جابه جایی تا 4.6 اینچ را دارند، می شود. سیستم ترمز این موتور نیز متشکل از دو دیسک 300 میلی متری به همراه دو پیستون کالیپر است. البته مجهز بودن به ترمز ABS و سیستم ایمنی H-D در کنار سیستم ترمز، ایمنی خوبی را برای موتورسواران فراهم می کند. استفاده از سیستم H-D این امکان را به موتورسواران می دهد تا موتور را 37.3 درجه به سمت راست و 40.2 درجه به سمت چپ خم کنند در حالی که در موتور X750 مدل 2014 این ارقام 28.5 درجه برای هر دو طرف است.

ارتفاع صندلی نیز در این مدل 3.7 اینچ بلند تر شده است و به 30.1 اینچ می رسد. این امر باعث می شود تا افراد قد بلند راحت تر از این موتور استفاده نمایند. تمامی اجزای این موتور به صورت هماهنگی عمل می کنند و راحتی مد نظر موتورسواران را فراهم می کنند. متیو وبر، مدیر بخش طراحی و تولید Street Rod درباره ی این موتور می گوید : " تمامی افرادی که از این موتور استفاده می کنند احساس رضایت ایجاد خواهد کرد. تایرها، چرخ ها، سیستم تعلیق و طراحی شاسی به گونه ای مهندسی شده اند تا در کنار یکدیگر به خوبی ایفای نقش نمایند و هندلینگ نرم و دقیقی را در تمامی سرعت ها برای موتورسواران به ارمغان بیاورند. این موتور دارای جعبه دنده 6 سرعته، تایرهای 17 اینچ و وزن خالص 225 کیلوگرم است.

قیمت این موتور با رنگ سیاه Vivid از 8699 دلار شروع می شود و در صورت درخواست رنگ Charcoal Denim و Olive Gold Denim باید حدود 300 دلار مبلغ بیشتری نسبت به قیمت پایه بپردازید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین