لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

پانامرا اسپرت توریسمو، شاهکاری دیگر از پورشه

پورشه محصول جدید خود را در نمایشگاه ژنو معرفی کرد. این شرکت محصول جدیدی با نام پانامرا اسپرت توریسمو را رونمایی کرد. این خودرو با داشتن طراحی بی نقص و اسپرت، تحول عظیمی را در کلاس خودروهای لوکس ایجاد خواهد کرد. این خودرو اولین پانامرا استیشن ساخته شده توسط شرکت پورشه به حساب می آید. مدیر عامل بخش طراحی پورشه درباره ی این پورشه می گوید : " Panamera Sport Turismo یک گام بلند در راستای پیشرفت و وارد شدن به کلاس جدید است و در عین حال تمامی ویژگی ها و شاخصه های خودروهای پورشه را دارد."

اگر از منظر تکنولوژی و طراحی به این خودرو نگاه کنیم باید گفت که پانامرا اسپرت توریسمو تمامی تکنولوژی های مدرن استفاده شده در نسخه های پانامرا را دارد. این تکنولوژی ها شامل صندلی پیشرفته ی راننده ، سیستم های کمکی مانند سیستم کروز کنترل هوشمند، سیستم InnoDrive ، سیستم کنترل و تنظیم شاسی و ... است. علاوه بر این ویژگی ها‌، اسپرت توریسمو همانند سایر پانامراها به سیستم کنترل کشش پورشه (PTM) مجهز شده است.

ابعاد این خودرو به گونه ای طراحی شده است که شبیه به پانامراهای کوپه است. البته با این تفاوت که ویژگی اسپرت بودن در آن گنجانده شده است. طول این خودرو 5049 میلی متر، عرض 1937 میلی متر و ارتفاع آن 1428 میلی متر است. طراحی پانامرا اسپرت توریسمو کاملا هوشمندانه است به طوری که در انتهای سقف یک باله وجود دارد که قابلیت تنظیم در 3 حالت را دارد که تنظیمات مربوط به آن بستگی به شرایط رانندگی دارد. این باله می تواند تا 50 کیلوگرم نیروی رو به پایین بیشتری را بر روی محور های عقب اعمال کند. تا قبل از سرعت 170 کیلومتر بر ساعت ، باله در زاویه ی منفی 7 درجه قرار می گیرد تا نیروی درگ کاهش یابد و در مصرف سوخت نیز صرفه جویی گردد. در سرعت های بالاتر از 170 کیلومتر بر ساعت ، باله به صورت اتوماتیک در زاویه ی مثبت 1 درجه قرار می گیرد تا به پایداری بیشتر خودرو کمک نماید. تمامی تنظیمات مربوط به باله سقف توسط سیستم آیرودینامیکی پورشه (PAA) صورت می گیرد.

Sport Turismo اولین پانامرایی است که دارای سه صندلی در ردیف عقب است. دو صندلی کناری از ردیف عقب به شکل کاملا مستقل طراحی شده اند و برای ایجاد راحتی حداکثری سرنشینان فضایی بین این دو صندلی قرار داده شده است که در صورت نیاز حتی 3 سرنشین نیز می تواند در ردیف عقب جای گیرند. به همین دلیل تعداد صندلی های ردیف عقب این خودرو را به صورت 2+1 اعلام می کنند. البته صندلی های ردیف عقب قابلیت تا شدن دارند که در این صورت فضای بیشتری برای حمل بار در عقب خودرو ایجاد می شود. در حالت معمولی صندوق عقب این خودرو 18.4 فوت مکعب گنجایش بار دارد و در صورت تا شدن صندلی های ردیف عقب این رقم به 49 فوت مکعب می رسد.

پنج نوع پیشرانه برای پانامرا اسپرت توریسمو درنظر گرفته شده است. این خودرو دارای 5 نسخه است که تنها تفاوت آنها در نوع پیشرانه ی استفاده شده است. نسخه های این خودرو به همراه قیمت اولیه اعلام شده به قرار زیر می باشد :

  • Panamera 4 Sport Turismo : پیشرانه ی استفاده شده در این نسخه توانایی تولید 330 اسب بخار قدرت را دارد و قیمت این نسخه 97557 یورو است.
  • Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo : قدرت پیشرانه ی بکار رفته شده برابر 462 اسب بخار و قیمت این نسخه 112075 یورو است.
  • Panamera 4S Sport Turismo : قدرت پیشرانه ی استفاده شده برابر 440 اسب بخار و قیمت این نسخه 120048 یورو است.
  • Panamera 4S Diesel Sport Turismo : قدرت پیشرانه ی استفاده شده برابر 422 اسب بخار و قیمت این نسخه 123975 یورو است.
  • Panamera Turbo Sport Turismo : قدرت پیشرانه ی بکار رفته برابر 550 اسب بخار و قیمت این نسخه 158604 یورو است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین