لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

غوغای کوئنیخ زگ در ژنو

نمایشگاه خودرو ژنو امسال شاهد اتفاقات بسیار مهمی است. در غرفه کوئنیخ زگ سه دستگاه جدیدترین محصولات این شرکت به نمایش در آمده است. این کمپانی سوئدی در نمایشگاه ژنو از دودستگاه خودروی رگرا (Regera) و یک دستگاه آگرا RS گریفون (Agera RS Gryphon) رونمایی کرد. خودروهایی که بعد از پایان نمایشگاه به دست مالکین ثروتمندشان می‌ رسد.

پیشرانه ی استفاده شده در مدل رگرا از نوع V8 و دارای دو توربوشاژر است که توانایی تولید 1500 اسب بخار قدرت دارد. البته سه موتور الکتریکی برروی این پیشرانه قرار دارد. این سه موتور بیشترین قدرت خروجی بین پیشرانه های هیبریدی را دارا هستند. این دو نسخه رگرا جزو قدرتمند ترین خودروهای تولید شده توسط کوئنیخ زگ است.

Regera معمولی دارای رنگ ظاهری سبز می باشد که عکس ان را می توانید در زیر مشاهده نمایید. طراحی ظاهری این خودرو ما را به یاد طراحی خودروهای مسابقه ای بریتانیایی می اندازد. بدنه ی این خودرو به دلیل استفاده از پنل های فیبر کربن وزن بسیار کمی دارد.

طراحی داخل کابین این خودرو نیز بسیار زیبا است. مشخصه ی اصلی کابین، صندلی های دارای روکش چرم قهوه ای رنگ است که برای ست کردن رنگ اجزای داخل کابین در سایر بخش های آن نیز از رنگ قهوه ای استفاده شده است. رینگ هایی از جنس آلیاژ آلمینیوم به صورت پایه برای این خودرو در نظر گرفته شده است. البته یک آپشن اختیاری دیگر برای رینگ ها وجود دارد که در آن ها از فیبرهای کربنی توخالی استفاده شده است که باعث می شود تا وزن این نوع رینگ ها نسبت به نوع پایه 40 درصد کمتر شود. تایر های میشلن Pilot Sport 4S نیز به صورت پایه بر روی این چرخ ها قرار گرفته است.

دومین خودروی رگرا که در نمایشگاه ژنو به نمایش درآمد دارای رنگ قرمز است. در ساخت بدنه ی این خودرو همانند Regera معمولی از فیبر کربنی استفاده شده است. برای زیبایی بیشتر از کاپوت سیاه رنگ استفاده شده است. دریچه های ورودی هوا از جنس کربن و داخل کابین نیز با چرم سیاه رنگ پوشیده شده است. برای این خودرو نیز همانند رگرا قبلی، رینگ هایی از جنس فیبر کربن به صورت آپشن اختیاری وجود دارد.

از امکانات رفاهی و ایمنی این دو خودرو می توان به صندلی های با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی در 6 جهت ، Apple CarPlay ، دو پورت USB ، سیستم کمکی Bird ‘s Eye و سیستم AutoSkin اشاره کرد. با استفاده از سیستم AutoSkin رانندگان می توانند با فشار دادن دکمه ی مخصوص هر کدام از درها و یا کاپوت ها را که می خواهند باز کنند.

کمپانی کوئنیخ زگ قصد دارد تا در کنار دو خودروی اشاره شده از خودروی بی نظیر Agera RS Gryphon نیز رونمایی کند. این خودرو دارای ویژگی های عجیبی است که باعث شده است تا بین این خودرو و Agera معمولی تفاوت های زیادی وجود دیده شود. بدنه ی این خودرو از جنس فیبر کربن است که دارای خطوطی از جنس طلای 24 عیار در بعضی بخش های بدنه است. یک کلاه ایمنی دارای روکش از جنس طلا نیز برای استفاده در مسابقات برای این خودرو طراحی شده است. در این خودرو نیز از پیشرانه ی تویین توربو V8 استفاده شده است که توانایی تولید 1360 اسب بخار قدرت را دارد. وزن کل این خودرو 3075 پوند است. اما مهمترین موضوع این است که اگرا RS گریفون برای یکی از ایرانی های ثروتمند ساکن آمریکا است. مانی خوشبین یکی از ثروتمندان ساکن شهر لس انجلس است. تاجر ایرانی الاصلی که در پارکینگ منزلش سوپر اسپرت های بسیار گرانقیمتی دارد. حالا وی قرار است در پایان نمایشگاه ژنو، اولین خودروی کوئنیخ زگ خود را تحویل بگیرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین