لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسخه مولینر بنتلی ، فراتر از انتظار

بنتلی یکی از برندهای لوکس خودروسازی است. خودروهایی که توسط این کمپانی انگلیسی ساخته می شود قیمت بسیار بالایی دارند. به همین خاطر هر شخصی توانایی خرید آنها را ندارد. سال گذشته بنتلی محصول جدید خود در کلاس شاسی بلندها را با نام بنتایگا معرفی کرد. به تازگی بنتلی نسخه ی جدیدی از بنتایگا را با نام Mulliner معرفی کرد. خودرویی که از نظر سطح تجهیزات و امکانات در رده بالایی قرار دارد. مولینر را می توان لوکس ترین شاسی بلند تولید شده برای بنتایگا نامید. بخش سفارشی محصولات بنتلی با تغییراتی در نسخه ی Bentayga نسخه جدید بنتایگا مولینر را تولیده کرده است. خودرویی که مرز تجمل و لوکس بودن در خودروهای شاسی بلند را جابجا کرده است.

این خودرو به پیشرانه ی پیشرفته ی W12 مجهز است که توانایی تولید 600 اسب بخار قدرت و 900 نیوتن متر گشتاور را دارد. Bentayga Mulliner با اتکا به این پیشرانه می تواند در عرض 4.1 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر شتاب بگیرد. حداکثر سرعت آن نیز 301 کیلومتر بر ساعت است. با این رقم می توان آن را سریع ترین SUV دنیا معرفی کرد.

از آنجایی که این خودرو به صورت دست ساز ساخته می شود و تکنولوژی پیچیده ی ساخت آن زمانبر است فقط تعداد محدودی از این شاسی بلند قرار است تولید شود. زمان شروع سفارشات از بهار سال 2017 آغاز می شود. یک نمونه از این SUV قرار است در نمایشگاه Geneva به نمایش گذاشته شود.

برای این خودرو رنگ Duo Tone در نظر گرفته شده است که در صورت درخواست مشتریان از آن استفاده می شود. طراحی داخل کابین این خودرو تلفیقی از روش های قدیمی و مدرن است. هفت نوع رنگ برای صندلی های جلو و عقب در نظر گرفته شده است که هر  کدام به نحوی تکمیل کننده رنگ ظاهری Duo Tone است. تمامی دوخت های داخل خودرو با دست انجام شده است و به گونه ای هستند که تا حد امکان دوخت ها دیده نشود. یکی از تفاوت های اساسی کابین این خودرو با بنتایگا معمولی استفاده از روکش چوبی Ombre Burr Walnut بر روی کنسول مرکزی است که زیبایی خاصی را به داخل کابین بخشیده است.

شش حالت برای تنظیم نور این خودرو در نظر گرفته شده است که با انتخاب هر حالت تغییراتی در میزان و نوع رنگ نور در داخل کابین و چراغ های اصلی ایجاد می شود. یکی دیگر از امکانات جالب کابین سیستم Parking Heater است. برای استفاده از این سیستم می توان از ریموت استفاده کرد و با استفاده از آن می توان در مواقعی که خودرو خاموش است هوای داخل کابین را تنظیم کرد.

سیستم صوتی در نظر گرفته شده برای بنتایگا مولینر از نوع Naim با 20 اسپیکر است. از امکانات ایمنی این خودرو می توان به سیستم کمکی پارک، سیستم کمکی حرکت بین خطوط، سیستم کروز کنترل هوشمند، دوربین دید در شب و Head-Up Display اشاره کرد. هنوز قیمت نهایی این خودرو اعلام نشده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین