لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

کودکانی که می توانند رولزرویس سوار شوند

تمامی خودروهای Rolls-Royce به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که هیچ شباهتی به سایر مدل های تولیدی این کمپانی  و دیگر کمپانی ها نداشته باشد. این کمپانی انگلیسی محصول جدیدی را برای افراد بسیار خاص تولید کرده است. تنها یک دستگاه از این خودروی دو نفره تولید شده است. خودرویی که کاملا سفارشی است. رولزرویس SRH هم همانند دیگر محصولات این کمپانی به صورت کاملا انحصاری ساخته شده است. این خودرو به طور انحصاری برای بخش جراحی بیمارستان St Richard’s طراحی شده است.

هدف از طراحی این خودرو کاملا واضح است: ایجاد خنده بر روی لبان کودکانی که در راهروی بخش جراحی منتظر هستند. برای ایجاد حس رانندگی واقعی در کودکان راهروهای این بخش دارای علایم راهنمایی و رانندگی است. تمامی این کارها برای کاهش استرس کودکان مریضی که در انتظار ورود به اتاق عمل هستند، درنظر گرفته شده است. این خودرو قبل از تحویل به بیمارستان توسط دو کودک به نام های Molly Matthews و Hari Rajyaguru در کارخانه اصلی رولرزویس واقع در منطقه Goodwood تست شده. بعد از اطمینان از ایمنی آن به کارکنان بخش جراحی بیمارستان St Richard’s تحویل داده شد.

تیم طراحی کمپانی رولزرویس از مدل Wraith برای طراحی ظاهری خودروی SRH کمک گرفته اند. با این تفاوت که در این خودرو خبری از سقف و درهای کالسکه ای شکل نیست. ضمن انکه رنگ بدنه نیز ترکیبی از سفید و آبی مورد استفاده در محصولات رولزرویس درنظر گرفته شده است.بنابر اعلام کمپانی Rolls-Royce توجه اصلی در ساخت این خودرو بر روی طراحی کابین بوده است. صندلی چرم در نظر گرفته شده برای این خودرو از نوع St James Red Finish است و فرمان نیز از نوع Two-Tone است.

بیش از 400 ساعت برای ساخت این خودرو زمان صرف شده است. همچنین از چاپگرهای 3بعدی نیز برای ساخت برخی از قطعات استفاده شده است. قدرت این خودرو را یک باتری 24 ولت تامین می کند و حداکثر سرعت آن به 16 کیلومتر در ساعت می رسد. البته امکان محدود کردن سرعت به 6 کیلومتر بر ساعت وجود دارد که در این صورت از باتری 12 ولت به عنوان منبع تغذیه استفاده می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین