لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

اکلیپس کراس، محصول جدید میتسوبیشی

کمپانی میتسوبیشی قصد دارد تا در نمایشگاه ژنو که تا چند روز دیگر برگزار می شود از SUV جدید خود به نام Eclipse Cross رونمایی کند. محصول جدید کمپانی میتسوبیشی به عنوان یک مدل استراتژیک شناخته می شود که ابتدا بازار هدف آن اروپا است. مدیران ارشد این کمپانی اعلام کرده اند بعد از اروپا، بازارهای ژاپن، آمریکای شمالی، استرالیا و دیگر کشورها نیز برای فروش اکلیپس کراس درنظر گرفته شده است. اکلیپس کراس به عنوان جدیدترین عضو از خانواده شاسی بلندهای میتسوبیشی شناخته می شود. این خودرو در کنار ASX، اوتلندر و اوتلندر PHEV قرار دارد که ترکیبی از یک خودرو کوپه و شاسی بلند است.

طراحی اکلیپس کراس دارای شباهت های جزئی با اوتلندر است. اما ابعاد این خودرو دقیقا ما بین ASX و اوتلندر است. جلو پنجره، چراغ های جلو و سپر نیز با ظرافت خاصی طراحی شده اند. طراحی عقب این خودرو نیز کاملا مدرن و به روز است که با استفاده از چراغ های تمام LED بر زیبایی آن افزوده شده است. کابین اکلیپس کراس به گونه ای طراحی شده است در عین جادار بودن ظاهر مدرن و کوپه مانند آن را خراب نکند.

این خودرو مجهز به سیستم صوتی Link Display است که این سیستم دارای کنترلر Touchpad و نمایشگر Head Up است که این امکان را به رانندگان می دهد تا تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی از طریق این نمایشگر مشاهده نمایند. این سیستم صوتی برنامه ی Apple CarPlay را پشتیبانی می کند که این امر باعث شده است تا به صورت راحت تر و ایمن تری از گوشی  i-phone در داخل خودرو استفاده نمایید. رانندگان می توانند با استفاده از Siri و یا صفحه نمایش سیستم Link Display بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را بر اساس بار ترافیکی موجود در راه ها انتخاب نمایند و علاوه بر آن می توانند به استفاده از این صفحه نمایش به گوشی خود جواب دهند، پیام های خود را چک نمایند، به آهنگ گوش کنند و تمامی این کارها را می توانند بدون این که حواسشان از جاده پرت شود انجام دهند. سیستم Link Display همچنین برنامه ی Android AutoTM را نیز پشتیبانی می کند که بر اساس آن رانندگان می توانند با استفاده از صدا از Google Maps، Google Play و سایر برنامه ها استفاده نمایند.

دیفرانسیل این SUV از نوع چهار چرخ یا همان 4WD است. دو نوع پیشرانه برای این SUV در نظر گرفته شده است که یکی از آن ها از نوع بنزینی و دیگری از نوع دیزلی است. پیشرانه ی بنزینی 1.5 لیتری به جعبه دنده ی 8 سرعته ی دستی مجهز شده است و پیشرانه ی 2.2 لیتری دیزلی به جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک مجهز شده است. هر دوی این پیشرانه ها قدرت و گشتاور مورد نیاز رانندگان را در تمامی شرایط فراهم می نماید.

در بازار ایران نیز شرکت آرین موتور نماینده رسمی میتسوبیشی در حال حاضر دو محصول اوتلندر و ASX را به عنوان مدل های شاسی بلند این برند عرضه می کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین