لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

812 سوپر فست، سوپر اسپرت دیگر از فراری

کمپانی فراری قصد دارد در نمایشگاه بین المللی Geneva از خودروی Ferrari 812 Superfast رونمایی کند. این خودرو قدرتمند ترین و سریع ترین فراری تولید شده در تاریخ خواهد بود.

این فراری علاوه بر داشتن ویژگی ها و امکانات جدید عملکرد فوق العاده ای نیز دارد. این امر بدلیل استفاده از سری پیشرانه های 12 سیلندر است.  فراری 812 سوپر فست به پیشرانه ی 6.5 لیتری 12 سیلندر مجهز است که توانایی تولید حداکثر 800 اسب بخار قدرت را در8000 دور موتور بردقیقه دارد.

این پیشرانه همچنین حداکثر گشتاوری به میزان 718 نیوتن متر در 7000 دور بردقیقه تولید می کند. گشتاور و قدرت تولیدی پیشرانه ی این خودرو بی نظیر است و در بین خودروهای پیشرانه جلو ارقام مربوط به سیستم قدرت آن ها حتی نزدیک به ارقام اشاره شده مربوط به فراری 812 نیز نیست. استفاده از سیستم تزریق سوخت با فشار 350 بار در تولید این میزان از قدرت و گشتاور نقش اساسی دارد. جعبه دنده ی استفاده شده در این خودرو نیز از نوع دو کلاجه با نسبت تعویض دنده مخصوص است. شتاب صفر تاصد سوپرفست 2.9 ثانیه و حداکثر سرعت آن 340 کیلومتر برثانیه است. وزن خالص این سوپراسپرت 1525 کیلوگرم است.

علاوه بر سیستم قدرت عالی این خودرو به سیستم های کنترلی مدرن مجهز است که موجب بهبود هندلینگ آن می شود. فراری 812 اولین فراری مجهز به سیستم EPS اسپرت است. این سیستم که با روش های ارائه شده توسط مهندسان فراری طراحی شده  باعث استفاده ی بهینه از سیستم قدرت و تنظیم هندلینگ می شود. همچنین استفاده از سیستم کنترل Side Slip (SSC) باعث کنترل آسان تر قدرت تولیدی می شود.

طراحی ظاهری این خودرو در مرکز طراحی فراری انجام شده و ظاهر آن کاملا با عملکرد آن سازگار است. استفاده از چراغ های اصلی تمام LED به همراه دریچه های ورودی هوا به جلوی این خودرو شخصیت عضلانی داده است. در عقب خودرو نیز از چهار چراغ گرد استفاده شده است. در این خودرو نیز همانند سایر خودروهای فراری، ظاهر و آیرودینامیک به زیبایی در هم تنیده شده است. برای ظاهر این خودرو رنگ به خصوص و جدید Rosso Settanta در نظر گرفته شده است.

طراحی داخل کابین نیز به صورتی است که علاوه بر زیبایی، راحتی مد نظر رانندگان را تامین می کند. کابین این خودرو به صورت اسپرت طراحی شده است و طرز قرار گرفتن دکمه های کنترلی حس یک خودروی مسابقه ای را در رانندگان ایجاد می کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین