لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کوچ مکلارن از اتریش به انگلستان

کمپانی McLaren قصد دارد تا مرکز تولید شاسی خودروهایش را به بیرون از کشور اتریش منتقل کند. شاسی خودروهای سوپر اسپرت مکلارن هم اکنون در کشور اتریش ساخته می شود. حالا مدیران این شرکت اعلام کردند قصد دارند مرکز تولید شاسی را از کشور اتریش خارج کنند. این کمپانی که قرار است که یک مرکز جدید تولید کامپوزیت در شهر شفیلد انگلستان احداث کند. این مرکز در نزدیکی محوطه ی مرکز تحقیقات پیشرفته در تولید (AMRC) دانشگاه شفیلد احداث خواهد شد.

استارت احداث این مرکز قرار است از نیمه ی دوم سال 2017 زده شود و انتظار می رود تا سال 2020 طول بکشد تا این مرکز بتواند به طور کامل تمامی قطعات شاسی کمپانی McLaren را تولید کند. این مرکز 7000 متر زیر بنا خواهد داشت و با احداث آن بیش از 200 شغل جدید در انگلستان ایجاد خواهد شد. مرکز تولید شاسی مکلارن اولین مرکز احداث شده توسط این کمپانی خواهد بود که در خارج از دپارتمان و ساختمان های اداری آن احداث می شود.

مرکز تولید کامپوزیت (CTC) محل طراحی و ساخت شاسی های فیبرکربنی از نوع Monocell و Monocage خواهد بود. این شاسی ها قرار است در محصولات آتی کمپانی McLaren استفاده شود. هر دو نوع شاسی ذکرشده قرار است با استفاده از تکنیک های تولید پیشرفته و اتوماتیک تولید شوند و در طراحی آن ها نیز همکاری های لازم با مرکز تحقیقات پیشرفته در تولید (AMRC) به عمل خواهد آمد.

سرمایه گذاری کلی انجام شده برای احداث این مرکز نزدیک به 50 میلیون یورو است. پس از رسیدن به بهره وری کامل این مرکز باعث کاهش هزینه های کمپانی مکلارن به میزان 10 میلیون یورو در سال خواهد شد و انتظار می رود تا سال 2028 سود خالصی به میزان 100 میلیون یورو برای این کمپانی به ارمغان بیاورد. البته کمپانی مکلارن به طور جاه طلبانه ای به دنبال افزایش این رقم به 200 میلیون یورو در سال های آتی است.

البته کمپانی مکلارن قصد دارد تا قبل از احداث این مرکز از اولین محصول خود که در آن از شاسی فیبر کربنی Monocage نسل دوم استفاده شده است، رونمایی کند. این خودرو 720S نام دارد و جایگزین خودروی 650S خواهد شد و انتظار می رود تا در نمایشگاه Geneva از آن معرفی به عمل آید.

720S جدید قرار است مجهز به پیشرانه ی جدید 4.0 لیتری تویین توربو V8 باشد که توانایی تولید 710 اسب بخار را دارد. اطلاعات بیشتر راجع به سیستم قدرت و سایر بخش های این خودرو در آینده منتشر خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین