لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

هیوندای النترا جدید معرفی شد

مدل جدید Elantra GT دارای ظاهری خشن تر و کابینی جادارتر است. این ویژگی ها به Elantra GT هویت اروپایی داده است و به بهبود دینامیک راندن آن نیز کمک فراوانی کرده است. این هاچ بک قرار است در تابستان 2017 به بازارها عرضه شود و مشتریان می توانند از بین دو نسخه ی GT و GT Sport یکی را انتخاب نمایند.

ظاهر النترا GT به زیبایی طراحی شده است. ارتفاع کمتر، طول و عرض بیشتر نسبت به مدل قبلی و سایر تغییرات ظاهری باعث شده تا این خودرو به سبک خودروهای اروپایی در بیاید. در ساخت بدنه از  فولاد با مقاومت بالا ساخته شده است که باعث شده تا Elantra GT جدید مقاوم تر و سبکتر باشد و اگر بخواهیم دقیق تر حرف بزنیم باید بگوییم که این خودرو 22 درصد مقاوم تر شده است و نسبت به مدل قبلی 61 پوند سبکتر است.

با وجود اینکه ابعاد این خودرو شبیه سایر خودروهای هاچ بک است اما استفاده از ارگونومی هوشمند و پکیج های مختلف باعث شده است تا داخل کابین به اندازه ی کافی جادار باشد. حجم داخل کابین 96.5 فوت مکعب و حجم صندوق عقب آن 25 فوت مکعب است. این ارقام نشان دهنده ی جادار بودن این خودرو است و از این لحاظ در بین خودروهای هم کلاس خود بی نظیر است.

برای مدل 2018 این خودرو دو نوع پیشرانه در نظر گرفته شده است. یکی از گزینه ها پیشرانه ی 2.0 لیتری با سیستم تزریق سوخت مستقیم است که توانایی تولید 162 اسب بخار قدرت را دارد. این پیشرانه از نظر صرفه جویی سوخت بهینه است ولی در عین حال نرمی مورد نظر را برآورده نمی کند. برای این پیشرانه 4سیلندر، جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی یا اتوماتیک درنظر گرفته شده است. گزینه ی دیگر پیشرانه ی طراحی شده برای Elantra GT Sport است. این پیشرانه ی توربو 1.6 لیتری توانایی تولید 201 اسب بخار قدرت را دارد و می تواند تا 195 پوند فوت گشتاور تولید کند. برای این پیشرانه جعبه دنده های 6 سرعته ی دستی و 7 سرعته ی دو کلاجه در نظر گرفته شده است.

از امکانات داخل کابین می توان به صندلی های تمام چرم، گرمک صندلی ها، سیستم کنترل هوای داخل کابین، سیستم Infinity Premium و . . . اشاره کرد. علاوه بر این ویژگی ها، Elantra GT جدید دارای امکانات ایمنی فراوانی است که معمولا از آن ها در خودروهای  لوکس استفاده می شود. از جمله ی این امکانات می توان به کروز کنترل هوشمند، ترمز اضطراری با قابلیت تشخیص عابران پیاده، سیستم تشخیص نقاط کور و سیستم کمک به رانندگی بین خطوط اشاره کرد.

Blue Link یکی از تکنولوژی های جدیدی است که به مدل جدید این خودرو اضافه شده است. با استفاده از این تکنولوژی مشتریان می توانند خودروی خود را با استفاده از ریموت مخصوص از دور روشن کنند. این تکنولوژی به ویژه در ماه های سرد سال طرفداران زیادی دارد. برای راحتی بیشتر رانندگان، با استفاده از این ریموت علاوه بر روشن کردن خودرو می توان گرمکن آینه ها را نیز روشن نمود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین