لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

ارباب حلقه ها قدرتمندتر از دیروز

اگر فکر می کنید که مدل 2017 خودروی Audi R8 صرفا یک نسخه ی فیس لیفت شده از مدل قبلی است ، سخت در اشتباه هستید. چراکه علاوه بر تغییرت ایجاد شده در ظاهر این خودرو ، تغییراتی نیز در سیستم قدرت و سایر بخش ها فنی داشته است.

اگرچه این خودرو ظاهر خشنی دارد که البته مردم از سوپرخودروها چنین ظاهری انتظار دارند، ولی بالاخره R8 یک خودروی آلمانی با برند آئودی است. ظاهر این خودرو با تغییراتی که داشته چهره ای شبیه به خودروهای مسابقه ای و تجاری دارد. ویژگی بارز جلوی این خودرو استفاده از گریل یکپارچه به همراه چراغ های اصلی LED است. در صورت درخواست مشتری این چراغ ها به لیزرهای با برد بالا مجهز می شوند که تا 1968.5 فوت جلوی خودرو را روشن می کنند.! برای ظاهر این خودرو 10 گزینه رنگ موجود است. همچنین برای چرخ ها نیز دو گزینه ی 19 و 20 اینچی در نظر گرفته شده است.

در طراحی داخل خودرو با اینکه در تمام قسمت ها نشانه های یک خودروی لوکس موجود می باشد اما تمرکز اصلی بر راحتی راننده در استفاده از فرمان و امکانات موجود است. یک صفحه نمایش 12.3 اینچی برای R8 در نظر گرفته شده است که قابلیت برنامه ریزی دارد و دکمه های کنترل و تنظیم آن بر روی فرمان قرار دارند. سیستم صوتی استفاده شده نیز از نوع Bang & Olufsen با 13 اسپیکر است. صندلی های داخل کابین دارای گرمکن و 18 جهت تنظیم هستند و جنس آن ها را می توانید از بین چرم Nappa معمولی و یا Alcantara/Pearl Nappa انتخاب کنید.

Audi R8 مدل 2017 مجهز به پیشرانه ی 5.2 لیتری V10 است. این پیشرانه توانایی تولید 540 اسب بخار قدرت و 398 پوند فوت گشتاور را دارد. R8 جدید می تواند در عرض 3.5 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب می گیرد و می تواند تا حداکثر سرعت 320 کیلومتر بر ساعت برسد. این ارقام نشان دهنده ی افزایش قدرت این خودرو به میزان 70 اسب بخار نسبت به مدل قبلی است. نسخه ی Audi R8 Plus مجهز به پیشرانه ای است که توانایی تولید 610 اسب بخار قدرت و 560 نیوتن متر گشتاور را دارد و در عرض 3.2 ثانیه از سرعت صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. در هر دو نسخه از جعبه دنده ی 7 سرعته ی S Tronic استفاده شده است.

چهار حالت رانندگی برای این خودرو در نظر گرفته شده است : Comfort ، Auto ، Dynamic و Individual. با انتخاب هر کدام از این حالت ها تغییراتی در سیستم قدرت، تنظیمات فرمان و سیستم تعلیق ایجاد می شود تا شرایط مد نظر راننده فراهم شود. البته یک گزینه ی اختیاری به نام Performance Mode نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است که رانندگان می توانند با انتخاب این حالت تنظیمات مربوط به هندلینگ و سیستم قدرت را به طور دلخواه انجام دهند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین