لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خودرویی مناسب برای خانواده های پر جمعیت

کمپانی فورد برای خانواده های امروزی خودروی Ford Expedition را به روز و معرفی کرده است که دارای قدرت بیشتر برای راننده و قابلیت یدک کشی بیشتر نسبت به سایر SUV ها است. رئیس کمپانی فورد آمریکا درباره ی مدل جدید فورد Expedition می گوید : " زمانی که 20 سال قبل Expedition معرفی شد، نیاز خانواده ها به یک SUV بزرگ و قدرتمند که بتواند آن ها را به هر جایی که می خواهند ببرد، برطرف کرد. خانواده های امروزی انتظار تکنولوژی بالاتری را از خودروها دارند و به دنبال ایمنی، بازده و راحتی بیشتری هستند. "

فورد Expedition جدید دارای تکنولوژی Driver-Assist کامل تری نسبت به مدل های قبلی است و علاوه بر آن استفاده از آلیاژ آلومینیوم در ساخت بدنه این خودرو باعث شده است تا بدنه ی آن نسبت به مدل های قبلی قدرت بیشتری پیدا کنند. به لطف استفاده از مواد اولیه ی پیشرفته وزن این خودرو 300 پوند کاهش یافته است.

بیش از 40 ویژگی و تکنولوژی جدید به فورد Expedition اضافه شده است. از امکانات و ویژگی های ایمنی این خودرو می توان به سیستم کمکی پارک کردن، تکنولوژی دوربین 360 درجه، سیستم مشاهده نقاط کور و سیستم جلوگیری از برخورد با قابلیت تشخیص عابران پیاده اشاره کرد.

فورد Expedition جدید به پیشرانه ی 3.5 لیتری EcoBoost به همراه جعبه دنده ی 10 سرعته ی اتوماتیک مجهز شده است. این خودرو پرقدرت ترین نسخه ی Expedition است. داخل کابین فورد Expedition جادار و انعطاف پذیر است. داخل کابین دارای سه ردیف صندلی است و ظرفیت 8 نفر سر نشین را دارد. صندلی های ردیف دوم و سوم با فشار دادن یک دکمه قابل تا شدن هستند و بدین ترتیب فضای اضافی برای حمل بار ایجاد می شود.

فورد Expedition جدید مجهز به سیستم Terrain Management است. این سیستم امکان انتخاب حالت رانندگی مناسب برای شرایط مختلف را برای رانندگان فراهم می کند. این خودرو دارای حالت های رانندگی Normal ( مناسب برای رانندگی داخل شهر) ، Sport ( مناسب برای جاده ها ) ، Tow/Haul ( مناسب برای بهبود عملکرد یدک کشی ) ، Eco ( مناسب برای صرفه جویی در مصرف سوخت ) ، Grass/Grave/Snow ( مناسب برای جاده های لغزنده ) ، Sand ( مناسب برای شرایط که کشش کم است ) ، Mud/Rut ( مناسب برای راه های ناهموار ) است.

داخل کابین این خودرو نیز همانند سایر بخش ها دارای تکنولوژی ها و امکانات متعدد است. از جمله ی این امکانات می توان به وای فای هات اسپات، سیستم سرگرمی عقب خودرو ، سیستم SYNC 3 ، پورت USB در نظر گرفته شده برای همه ی ردیف های صندلی ، سیستم صوتی B&O PLAY با 12 اسپیکر و سقف پانوراما اشاره کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین