لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

Ram 2500 پرچم دار دوج های شاسی بلند

وقتی می خواهید راجع به Ram 2500 Power Wagon با کسی حرف بزنید خود به خود حرف خودروی Ford F-150 Raptor نیز به میان خواهد آمد و دلیل آن هم واضح است. چراکه هردوی آن ها دارای پیشرانه ی قدرتمند با قابلیت های فراوان هستند. اما حقیقت امر این است که اکثر خریداران آن ها را در مناطق آفرود استفاده نمی کنند.

دوج رم 2500 پاور واگن یک پیکاپ قدرتمند است که توانایی حمل 5445 کیلوگرم را دارد. این خودرو 363 میلیمتر از سطح زمین فاصله دارد. سیستم تعلیق آن به گونه ای طراحی شده است که امکان انعطاف پذیری فوق العاده ای را برای هر 4 چرخ فراهم می سازد. این ویژگی ها باعث شده تا این پیکاپ در هیچ شرایطی شما را مایوس نکند. این پیکاپ در مقایسه با Ford Raptor هم از نظر قدرت حمل بار و هم از نظر قدرت یدک کشی عملکرد بهتری دارد. این پیکاپ می تواند تا 4550 کیلوگرم را به عنوان یدک بکشد و 685 کیلوگرم را به عنوان بار حمل کند.

Power Wagon به پیشرانه ی 6.4 لیتری V8 مجهز است که توانایی تولید 410 اسب بخار قدرت و 582 نیوتن متر گشتاور را دارد. همچنین یک جعبه دنده ی 6 سرعته ی اتوماتیک به این پیشرانه کوپل شده است. علی رغم وزن 3175 کیلوگرم این خودرو، این سیستم قدرت باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی به سرعت مورد نظر دست یافت.

درهنگام راندن این پیکاپ در راه های ناهموار اصلا متوجه پستی و بلندی ها نخواهید شد و در هگام رانندگی در جاده ها نیز Power Wagon مانند یک ماشین لوکس عمل می کند و اصلا حس رانندگی با یک پیکاپ را به شما منتقل نخواهد کرد.

بر اساس انتخاب و سلیقه ی شما داخل کابین می تواند لوکس یا ساده درنظر گرفته شود. همچنین جنس صندلی ها نیز می تواند از پارچه و یا چرم انتخاب شود. مهندسان Ram درباره ی این پیکاپ می گویند : " ما همچنان معتقدیم که این پیکاپ از نظر طراحی و کیفیت ساخت کابین در کلاس خود بهترین است ولی اگر بخواهیم عادلانه حرف بزنیم باید گفت که Ram و Ford از نظر راحتی داخل کابین و کیفیت ساخت تقریبا با هم برابرند و نسبت به سایر پیکاپ های کلاس خود بهتر می باشند. "

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین