لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

M Performance برای سری5 درنظر گرفته شد

خودروهای سری 5 ب ام و از محبوب ترین و موفق ترین خودرو های این شرکت به حساب می‌ آید. کمپانی ب ام و قصد دارد تا نسخه ی M Performance را که نسبت به سایر خودرو های سری 5 اسپرت تر است را به این سری اضافه کند. BMW M550i xDrive یکی از خودرو های نسخه ی M Performance به حساب می آید. این خودرو با اتکا به پیشرانه ی تویین توربو و مجهز بودن به شاسی مخصوص این پیشرانه می تواند خود را هم به عنوان یک خودروی سدان اسپرت و هم به عنوان یک سدان لوکس با عملکرد فوق العاده معرفی کند.

BMW M550i xDrive اولین خودرو از نسخه ی M Performance سری 5 ب ام و است که به پیشرانه ی تویین توربو V8 دیزلی مجهز است. این پیشرانه دارای 8 سیلندر و به حجم 4.4 لیتر است و توانایی تولید 462 اسب بخار قدرت در 5500 دور بردقیقه را دارد. همچنین این پیشرانه در 1800 دور بردقیقه قادر به تولید 650 نیوتن متر گشتاور است. این پیشرانه علاوه بر تولید قدرت و گشتاور زیاد مصرف سوخت پایینی دارد و در هر 100 کیلومتر تنها 8.9 لیتر سوخت ترکیبی مصرف می کند. ب ام و M550i xDrive با اتکا بر پیشرانه ی پرقدرت خود دارای شتاب صفر تا صد 4 ثانیه و حداکثر سرعت 250 کیلومتر برساعت است. این خودرو مجهز به جعبه دنده ی 8 سرعته ی Steptronic Sport است که قابلیت تعویض از حالت اتوماتیک به حالت دستی را دارد. این جعبه دنده باعث کاهش مصرف سوخت نیز هست و این به دلیل وزن کم، طراحی فشرده و بازده بالای آن است.

سیستم all-wheel-drive این خودرو باعث می شود تا قدرت بین 4 چرخ وابسته به شرایط به طور هوشمندانه ای تقسیم شود البته میزان قدرت دریافتی چرخ های عقب بیشتر از چرخ های جلو است. با توجه به امکانات و تجهیزاتی که این خودرو دارد می توان گفت که خودروهای نسخه ی M Performance دو ویژگی کلیدی دارند: عملکرد عالی و هندلینگ دقیق.

این خودرو نسبت به سایر خودروهای سری 5 ب ام و امکانات و تجهیزات ایمنی بیشتری دارد. این امکانات شامل سیستم هشدار تعویض لاین، سیستم کروز کنترل هوشمند، سیستم کنترل سرعت هوشمند، سیستم کمک به رانندگی بین خطوط، سیستم هشدار برخورد و . . . اشاره کرد.

در نسل جدید خودروهای سری 5 ب ام و ارتباط بین راننده، خودرو و محیط بیرون بیشتر شده است. این امر به لطف سیستم BMW Connected است. این سیستم تبلت، کامپیوتر، گوشی و ساعت هوشمند را بوسیله ی سرورهای BMW به سیستم مکان یابی خودرو متصل می کند. این سیستم که دارای تکنولوژی هوشمند است توانایی پیدا کردن تمامی مسیرهای ممکن به همراه مسیرهای انتخابی راننده را دارد و اطلاعات کاملی از این مسیرها در اختیار راننده می گذارد. برای مثال قبل از سفر این سیستم راننده را از وضعیت ترافیکی لحظه ای مسیر انتخابی آگاه می کند و اگر به دلیل ترافیک سنگین نیاز به استفاده از راه انحرافی باشد به راننده هشدار می دهد که زودتر به سمت مقصد راه بیافتد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین