لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

خوش سفری دیگر از هارلی دیویدسون

موتورسواران به دنبال موتورهایی هستند که ویژگی هایی از قبیل راحتی، هندلینگ نرم، پیشرانه ی پرقدرت، فضای مناسب برای بار و متناسب بودن با تمامی شرایط جوی را یکجا داشته باشند. برای سال های زیادی موتور Electra Glides که محصول کمپانی Harley-Davidson است توانسته تا این ویژگی ها را برای موتور سواران تامین کند. با اضافه شدن موتور Ultra Limited به کلاس موتور های Touring، موتورسواران می توانند از ویژگی های خاص این موتور بهره مند شوند. این موتور دارای ویژگی های تکنولوژیکی و تجهیزات و امکانات بروز مورد نظر موتورسواران است و علاوه بر آن امکانات و تجهیزات این موتور عالی و در حد first-class درنظر گرفته شده است.

  • 2017 Harley-Davidson Milwaukee-Eight Engines :

در مدل 2017 موتور Ultra Limited از پیشرانه ی Milwaukee-Eight به حجم 1746 سی سی استفاده شده است. این پیشرانه  نسخه ی Twin-Cooled پیشرانه ی استفاده شده در مدل 2014 است که بکارگیری آن علاوه بر افزایش گشتاور تولیدی به میزان 2.2 پوند فوت باعث افزایش قدرت و بازده موتور نیز شده است. این پیشرانه قادر به تولید 150 نیوتن متر گشتاور در 3250 دور بردقیقه است. سیستم اگزوز این موتور به گونه ای طراحی شده تا گرمای گازهای خروجی مشکلی برای موتورسواران ایجاد نکند. کمپانی هارلی دیویدسون ادعا کرده است که پیشرانه ی Milwaukee-Eight استفاده شده نسبت به پیشرانه ی قبلی 75 درصد نرمتر است. یکی دیگر از ویژگی های بارز این پیشرانه عدم لرزش آن است و تا زمانی که دور موتور خیلی بالا نرود هیچ لرزشی را در حین راندن احساس نخواهید کرد.

  • 2017 Harley-Davidson Street Glide :

یکی از تغییرات بزرگ که در مدل 2017 موتور Ultra Limited ایجاد شده است استفاده از کمک فنر های جدید است. کمک فنرهای جدید قابلیت تنظیم هیدرولیکی دارند در حالی که  کمک فنرهای مدل قبلی دارای تنظیم بادی بودند. عوض کردن مکانیسم تنظیم کمک فنرها به این دلیل بود که اکثر موتور سواران پمپ دستی در اختیار نداشتند و به همین دلیل بعد از گذشت مدت معینی تنظیم کمک فنرهای بادی به هم می خورد و این امر سبب سایش چرخ عقب موتور و تحمل ضربات وارده به موتور توسط این چرخ می شد. این مشکل با بکارگیری کمک فنرهای هیدرولیکی رفع شده است و موتورسواران به راحتی می توانند هر زمانی که خواستند تنظیمات لازم را انجام دهند. علاوه بر این ویژگی،گستره ی عملکرد کمک فنرهای جدید 30 درصد افزایش یافته است.

  • 2010 Harley-Davidson Electra Glide Ultra Limited :

با وجود توصیفاتی که از سیستم تعلیق و کمک فنرهای جدید موتور Ultra Limited مدل 2017 کردیم ممکن است بعضی از افراد این تغییرات را به خوبی احساس نکنند ولی بدون شک متوجه شاسی جدید این موتور که باعث ایجاد راحتی و نرمی بیشتر برای موتورسواران در راه های ناهموار می شود، خواهند شد. ترکیب شاسی جدید به همراه سیستم تعلیق هیدرولیکی باعث شده است تا این موتور در هنگام پیچیدن و یا موقع ترمز کردن و یا در هنگام موتورسواری در سنگ فرش های با دست اندازهای زیاد، نرم عمل کند و راحتی مورد نظر را برای موتورسواران فراهم کند.

موتورسیکلت Ultra Limited دارای دو دیسک ترمز 320میلی متری با 4 پیستون در چرخ جلو و تک دیسک320 میلی متری با 4پیستون در چرخ عقب است. صندلی این موتور اگرچه تنها یک نوع وضعیت نشستن برای موتورسواران دارد ولی از نظر راحتی جزو راحت ترین صندلی ها در کلاس موتورهای Touring به حساب می آید. این صندلی به گونه ای طراحی شده است که بالا تنه ی موتورسوار با  بازوهایش زاویه ی 90 درجه تشکیل می دهد که طراحی مناسب دستگیره ها که امکان دسترسی آسان به آنها را فراهم می کند در این امر نقش مهمی دارد. این نوع طراحی باعث می شود تا موتورسواران در طول روز کمتر احساس خستگی کنند.

سیستم سرگرمی و نمایش این موتور از نوع  BOOM! BOX 6.5GT است. این سیستم مجهز به اسپیکرهای 5.25 اینچی بوده. این سیستم همچنین دارای پورت USB است که میتوانید از آن برای شارژ کردن گوشی همراه و یا پخش کردن آهنگ ویا تصویر استفاده نمایید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین