لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

ویژگی های مثبت و منفی هوندا سیویک

Honda Civic نسبت به رقیبانش در کلاس ماشین های جمع وجور، کاملا جلو است. چراکه اکثر این ماشین ها قیمت تولید و قیمت فروش بسیار پایینی دارند و به نوعی از نظر اقتصادی به صرفه هستند. در حالی که هوندا Civic کاملا برای افراد بزرگسال طراحی و تولید شده است و علاوه بر این که کیفیت ساخت خوبی دارد، قیمت آن نیز مناسب است. با توجه به ظاهر زیبا ، سیستم قدرت بهبود یافته و هندلینگ عالی باید گفت که این ماشین صرفا برای طی کردن مسیرهای خاص درنظر گرفته نشده است. در همه ی شرایط می توانید از آن استفاده کنید و مطمئنا مایوس نخواهید شد.

  • ویژگی های مثبت :

- نباید انتظار داشت که از راندن یک ماشین فشرده و جمع وجور ( Compact ) لذت خواهید برد اما با وجود اینکه هوندا Civic در کلاس ماشین های Compact قرار دارد رانندگی با آن کاملا لذت بخش است. کمپانی هوندا را به خاطر برقراری توازن بین رانندگی راحت و هندلینگ عالی باید ستایش کرد چرا که این امر حس رانندگی با ماشین های آلمانی را تداعی می کند.

- هوندا Civic به پیشرانه ی 1.5 لیتری 4 سیلندر با آرایش خطی مجهز شده. این پیشرانه توانایی تولید 174 اسب بخار قدرت و 219 نیوتن متر گشتاور را دارد. یک جعبه دنده اتوماتیک CVT برای این پیشرانه در نظر گرفته شده است. پیشرانه ی این ماشین کاملا بی صدا می باشد و جعبه دنده CVT نیز کاملا بی صدا و نرم عمل می کند.

- هوندا سیویک از نظر مصرف سوخت کاملا مقرون به صرفه است به طوری که مصرف سوخت آن در مقایسه با برخی خودروها مانند Hyundai Elantra Eco و Toyota Corolla LE Eco که عنوان Eco را با خود لقب می کشند نیز کمتر است. قدرتمندترین نسخه ی این ماشین که به پیشرانه ی توربو 1.5 لیتری مجهز است و قدرتی معادل 174 اسب بخار دارد، به ازای هر گالن سوخت می تواند 36 مایل را طی کند.

- طراحی جدید هوندا Civic  هم دارای نقاط قوت است و هم نقاط ضعفی دارد ولی در مجموع باید گفت که طراحی ظاهری زیبای این ماشین ما را به یاد کوپه های زیبایی مانند Audi A7 و Volkswagen CC می اندازد و می توان از این امر به عنوان یکی از ویژگی های مثبت مدل جدید این ماشین یاد کرد.

  • ویژگی های منفی :

- با وجود اینکه سیویک دارای ویژگی های مثبت فراوانی است اما باید گفت که سیستم سرگرمی آن در نوع خود بدترین است. سیستم گرافیکی استفاده شده در این ماشین شبیه سیستم های 100 دلاری است که در هر مغازه لوازم صوتی و تصویری می توان آن را خریداری کرد! همچنین صفحه ی لمسی سیستم نمایش اصلا کیفیت مناسبی ندارد و به سختی می توان با آن کار کرد و بهتر است از دکمه هایی که بر روی فرمان قرار دارد استفاده کنید.

- ارتفاع این ماشین نسبت به زمین خیلی پایین است و همین امر سبب شده تا رانندگان و مسافران هنگام سوار شدن و یا پیاده شدن دچار مشکل شوند. این در حالی است که سایر رقیبان هوندا سیویک در کلاس ماشین های Compact از این لحاظ پیشرفت کرده اند.

  • اگر چه ظاهر این ماشین زیباست ولی باید گفت که مهندسان طراحی به نوعی جاداری این ماشین را فدای ظاهر آن نموده اند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین