لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

تویوتا کمری جدید با ظاهری خاص

تویوتا کمری 15 سال است که عنوان پرفروش ترین خودرو در آمریکا را با خود یدک می کشد و کمپانی تویوتا قصد دارد با تغییرات جدیدی که در مدل 2018 این ماشین ایجاد کرده است، این عنوان را حفظ کند. نسل هشتم این ماشین با استفاده از تکنولوژی TNGA ( طراحی جهانی جدید تویوتا ) ساخته شده است. TNGA شامل طراحی قبلی تویوتا است با این تفاوت که تغییراتی را در آن ایجاد نموده اند که به لذت بخش شدن رانندگی با خودرو افزوده است.

معاون رییس کمپانی تویوتا درباره ی مدل جدید این ماشین می گوید: " کمری مدل 2018 بدون شک بهترین سدانی است که کمپانی تویوتا تولید کرده است. "

کمپانی تویوتا طراحی مدل 2018 تویوتا کمری را با دستیابی به 3 هدف مختلف انجام داده است. این اهداف عبارت اند از:کاهش ارتفاع مرکز گرانش که سبب بالا رفتن مقاومت و پایداری ماشین در حین حرکت می شود، طراحی کابینی که در عین زیبایی دارای قابلیت های مناسب برای مشتریان باشد ، اسپرت بودن داخل و خارج ماشین.

بخش عمده ی جلوی خودرو را جلوپنجره پهن در برگرفته است و با طراحی خاصی که دارد به فلسفه ی کمپانی تویوتا در طراحی، که ظاهر هوشمند است، کمک می کند. تیم طراحی توانسته اند تا ارتفاع مدل جدید کمری را تا 1 اینچ کم کنند بدون آنکه فضای داخل کابین کمتر شود. این امر باعث بهبود حالت آیرودینامیک خودرو شده است. همچنین طول محور جلو و عقب آن نیز افزایش یافته است که این امر به همراه کاهش ارتفاع ماشین منجر به کاهش ارتفاع مرکز گرانش ماشین شده است. مدل جدید کمری همانند مدل قبلی در 4 نسخه LE، XLE، SE، XSE به بازار عرضه خواهد شد. دو نسخه ی SE و XSE که در کلاس ماشین های اسپرت تویوتا قرار می گیرند دارای ظاهری متفاوت با نسخه های LE و XLE خواهند بود.

داخل کابین این ماشین کاملا باز طراحی شده است به گونه ای که علاوه بر کارایی بالا دارای ظاهری آینده نگرانه است و به اندازه ی کافی جادار است. کابین این ماشین در حکم کابین هواپیما برای رانندگان است چرا که هر چیزی را که رانندگان به آن نیاز دارند کاملا به آن ها دسترسی دارند. هم صندلی های عقب و هم صندلی های جلو توسط مهندسان باز طراحی شده اند تا علاوه بر تامین راحتی مورد نیاز مشتریان، ارگونومیک نیز باشند.

کمپانی تویوتا 3 نوع پیشرانه را برای این ماشین در نظر گرفته است که شامل پیشرانه ی 3.5 لیتری V6 با سیستم تزریق سوخت D-4S ، پیشرانه ی 4 سیلندر 2.5 لیتری بنزینی و پیشرانه ی هیبریدی است.

با توجه به بهبود هندلینگ و قابلیتی که در شاسی این ماشین وجود داشت کمپانی تویوتا پیشرانه ی 2.5 لیتری 4 سیلندر را طراحی نمود. این پیشرانه بر روی تولید قدرت و گشتاور بالا و در عین حال مصرف پایین سوخت تمرکز دارد. علت اصلی کارایی بالای این پیشرانه، سیستم احتراق داخلی آن است که دارای بازده 40 درصد بوده که در دنیا بی همتاست. این پیشرانه به جعبه دنده ی 8 سرعته اتوماتیک مجهز شده است. سیستم هیبریدی جدید نیز برای بالانس کردن مقدار قدرت تولید شده با سوخت مصرف شده و رسیدن به بیشترین عملکرد ممکن در عین حداقلی مصرف سوخت طراحی شده است. این سیستم مجهز به جعبه دنده ی از نوع CVT شده است.

اکثر سیستم های ایمنی به صورت پایه در مدل 2018 کمری وجود دارد. از جمله ی این سیستم ها می توان به Toyota Safety Sense اشاره کرد که یک سیستم ایمنی کاملا پیشرفته است و دارای ویژگی هایی همچون سیستم جلوگیری از برخورد با تشخیص عابران پیاده، کروز کنترل هوشمند ، سیستم هشدار دهنده تعویض خطوط ، رادار بین خطوط و سیستم کمک به چرخش فرمان است. علاوه بر این سیستم، کمری به سیستم ایمنی Star Safety مجهز شده است. همچنین 10 عدد ایربگ نیز به صورت پایه برای این ماشین در نظر گرفته اند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین