لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

موستانگ جدید هم آمد

کمپانی فورد مدل جدید و پرطرفدار موستانگ را معرفی کرد. نسخه ای که به عنوان مدل 2018 معرفی شده است و ظاهر آن با تغییراتی همراه بوده است. نسخه Face lift فورد موستانگ 2018 علاوه بر تغییرات ظاهری، تغییرات دیگری در بخش پیشرانه و امکانات هم داشته است. بخش های مختلفی از خودرو نظیر چراغ‌ های جلو و عقب، سپر، جلو پنجره و کاپوت با تغییراتی روبه رو شده است. موستانگ جدید همانند مدل های قبلی خود در دو نوع کوچه و کانورتیبل عرضه می شود.

تغییرات ایجاد شده نظیر تکنولوژی جدید و باز طراحی ظاهری در موستانگ جدید باعث شده تا راننده سبک رانندگی خاص خود با آن احساس کند. استفاده از پیشرانه های قدرتمندتر و سیستم تعلیق MagneRide باعث بهبود عملکرد آن شده است. فورد برای مدل 2018 موستانگ 3 رنگ جدید (درکنار 8 رنگ قبلی) با 12 طرح مختلف برای رینگ ها درنظر گرفته است. این موارد که در لیست سفارشات مشتریان قرار دارد به نوعی باعث شده تا راننده بتواند خودروی خود را تا حد امکان به صورت شخصی و سفارشی خریداری کند.

رییس کمپانی فورد شعبه ی آمریکا درباره ی مدل 2018 موستانگ می گوید : " بدون شک موستانگ جدید بهترین تولید ما از زمان شروع به فعالیت این کمپانی بوده است."

داخل کابین موستانگ 2018 یک صفحه ی نمایش 12 اینچی تمام دیجیتال قرار دارد که کاملا قابلیت شخصی سازی دارد. راننده با استفاده از آن می توانند یکی از حالت های رانندگی عادی، اسپرت و یا جاده ای را انتخاب کنند. این ماشین همچنین مجهز به یک حالت رانندگی خاص به نام " حالت من (MyMode) " است که این امکان را به رانندگان می دهد تا تنظیمات مربوط به سیستم تعلیق و فرمان ماشین را خود انجام دهند.

برای اولین بار این ماشین به تکنولوژی Ford driver-assist مجهز شده است. استفاده از این تکنولوژی باعث می شود تا راننده با خیال راحت تر پشت فرمان بنشیند. این تکنولوژی شامل امکانات ایمنی نظیر سیستم جلوگیری از برخورد با قابلیت تشخیص عابران پیاده، هشدار دهنده ی فاصله ی خودرو تا اجسام دیگر، هشدار دنده ی تعویض خطوط و ... است.

همچنین برای اولین بار امکاناتی نظیر Ford SYNC Connect به همراه FordPass برای موستانگ در نظر گرفته شده است. در صورت استفاده از این تکنولوژی رانندگان می توانند بسیاری از کارها نظیر روشن شدن خودرو، باز و بستن قفل درها و... را توسط تلفن همراه هوشمند انجام دهند. همچنین این تکنولوژی امکان ردیابی ماشین را نیز برای راننده فراهم می کند.

در موستانگ جدید دیگر خبری از پیشرانه پرطرفدار 6سیلندر نیست. فورد این پیشرانه را برای موستانگ حذف کرده است. فورد تنها دو پیشرانه 4 و 8سیلندر را برای موستانگ جدید درنظر گرفته است. پیشرانه پایه ی این خودرو 4سیلندر خطی 2.3 لیتری EcoBoost است. پیشرانه ای که فورد اعلام کرد بازدهی بهتری نسبت به مدل قبلی دارد. پیشرانه 4سیلندر موستانگ قادر به تولید 310 اسب بخار قدرت است. دومین پیشرانه ای که برروی این مدل درنظر گرفته شده است 8سیلندر خورجینی با حجم 5لیتر و قدرت 435 اسب بخار است. این پیشرانه با تغییراتی که برروی آن صورت گرفته است عملکرد بسیار بهتری نسبت به پیشرانه های 8سیلندر قبلی پیدا کرده است.

علاوه بر پیشرانه، دو نوع جعبه دنده نیز برای موستانگ در نظر گرفته شده است. جعبه دنده 6سرعته دستی و 10 سرعته اتوماتیک.این جعبه دنده بهترین جعبه دنده ی اتوماتیکی کمپانی فورد تا بدین روز می باشد و استفاده از آن باعث بهبود عملکرد و سرعت عمل موستانگ می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین