لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نماینده ای دیگر از ارباب حلقه ها

کمپانی آئودی فروش ماشین آئودی A3 را در سال 2015 آغاز کرد. نسل قبلی خودروهای هاچ بک در سال 2006 به میزان  8040 دستگاه به فروش رفت، اما در 2015، آئودی فقط 36000 دستگاه A3 را فروخت. صحبت راجع به ویژگی ها و برتری های A3 درواقع دست کم گرفته شده و این به خاطر این است که آئودی تغییرات زیادی در مدل 2017 خود ایجاد نکرده است. موتور پایه جدید و به کارگیری تکنولوژی های جدید تنها برای حفظ و ادامه موفقیت های A3 است.

  • ویژگی های مثبت:

ظاهر زیبا: از ویژگی های ظاهری A3 2017 تعریف های بسیار زیادی شده است، همه این ها توسط شرکت S-Line طراحی و اجرا شده است. چراغ های LED و حسگرهای عقب ماشین در کنار چرخ های 18 اینچی این خودرو یک ظاهر زیبا در جاده برای آن به وجود آورده است.

Quattro و قدرت اصلی: به موتور 4 سیلندر A3 یک توربوشارژ 2 لیتری برای سال 2017 اضافه شده است. خروجی 186 اسب بخاری و 300 نیوتن متر گشتاور به نظر برای این خودرو مناسب است. این پیشرانه2لیتری از پیشرانه 1.8لیتری توربوشارژ 170 اسب بخاری نیز خیلی بهتر است. شتاب صفرتاصد A3 سدان5.8 ثانیه است.

 اما اگر از سیستم Quattro آئودی استفاده کنید شما از یک موتور 2لیتر توربو با خروجی 220 اسب بخاری بهره می برید. این خروجی برابر با خروجی Volkswagan GTI است ونشان می دهد که سیستم all-wheel-drive GTI برای A3 مناسب است. کنترل آسان و تیز با یک شاسی تنظیم شده A3 را به یک ماشین مناسب برای رانندگی تبدیل کرده است.

همه چیز به روز است : مهمترین به روزرسانی A3 دسترسی به سیستم Virtual Cockpit می باشد، این دسترسی به عنوان بخشی از بسته فناوری 3000$ این خودرو است که همچنین به شما امکان استفاده از سیستم MMI لمسی همراه با مسیریاب را می دهد. در رابطه با سیستم Virtual Cockpit می توان گفت که همه چیز دقیقا روبروی راننده است و هرچه بیشتر از آن استفاده کنید قطعا به داشتن تمام کنترل ماشین در صفحه نمایشگر علاقه مندتر می شوید.

کابین ساده و مدرن: یک ردیف کلید برای کنترل و به کارگیری ویژگی ها متنوع خودرو، و یک نوار کوچک برای کنترل سیستم تهویه مطبوع  (HVAC) طراحی شده است.  تمام کنترل های سیستم MMI از طریق کنترل فرمان در سیستم Virtual Cockpit قابل اجرا است. اما به طور کلی تزئینات آلومینیومی، پلاستیک های سیاه و سفید ساده و زیبا به همراه چرم قهوه ای، این ماشین را از نظر ظاهری فراتر از انتظار کرده است. به هر حال قطعا از بهتر از یک Mercedes CLA250 یا Acura ILX است.

  • ویژگی های منفی:

اندازه کوچک: به یاد داشته باشید که A3 مشابه Volkswagen Golf است اما طراحی و شکل بدنه آن به نوعی است که ظرفیت و فضای بار عقب بسیار کمتر است. برای استفاده های شخصی و یا زوج ها،‌ A3 با داشتن فضای کافی برای دو نفر حدودا 30 ساله مناسب است. اما اگر شما نیازمند به استفاده از صندلی های عقب یا فضای بیشتری شدید باید به نمونه بزرگتر A4 امید داشته باشید یا یک Golf بخرید.

قیمت بالا: A3 Prestige دارای تمامی امکانات شامل: چراغ های LED، سیستم مسیریاب، گرمکن صندلی، چرم، سانروف و غیره می باشد. اما حدودا 43000$ قیمت این خودرو است که به نوعی با آئودیA4 برابری می کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین