لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

دیاول دیزل محصول همکاری کمپانی دیزل و دوکاتی

همکاری بین مرکز طراحی کمپانی دوکاتی با آندره روسو که رییس Diesel Licence است منجر به تولید موتور Ducati Diavel Diesel شد. کمپانی دوکاتی قصد دارد تعداد محدودی از نسخه دیاول دیزل تولید کند. برند دیزل یکی از معروف ترین برندها در زمینه مد و فشن و پوشاک است. شرکت ایتالیایی که درسال 1978 در شهر Molvena ایتالیا تأسیس شد.

Claudio Domenicali رئیس کمپانی دوکاتی درباره ی این موتور می گوید : " همکاری ما با کمپانی Diesel باعث شد تا در عین استفاده از نام دوکاتی بر روی این موتور ویژگی های فنی و ظاهری مربوط به این موتور را بهبود دهیم. نتیجه ی این همکاری تولید یک موتور بی نظیر بود. مشخصات این موتور همه ی موتور سواران را شیفته ی خود خواهد کرد. "

موتور  Ducati Diavel Diesel از استیل ضد زنگ ساخته شده است. از تفاوت های مهم در این موتور در بخش ظاهری آن است. دیاول دیزل در بسیاری از قسمت های بدنه دارای جوشکاری هایی صورت گرفته که خیلی واضح قابل دیدن است. جزئیاتی نظیر کاور باک و صندلی ترک راکب از جمله مواردی هستند که با دست ساخته شده اند و زیبایی خاصی به موتور می بخشند.

از دیگر ویژگی های بارز این موتور می توان به کاورهای ورودی هوا که از متاکریلات قرمز رنگ به همراه لوگوی Diesel ساخته شده است، اشاره کرد. سیستم اگزوز این موتور یک کار هنری به حساب می آید. لوله های اگزوز این موتور با سرامیک Zircotec سیاه رنگ پوشش داده شده است. این موتور دارای طول 2235 میلیمتر، عرض 860 میلیمتر و ارتفاع1192 میلیمتر است.

موتور Ducati Diavel Diesel در عین حال که وزن کمی دارد موتور پرقدرتی است و این یکی از ویژگی های بارز موتورهای کمپانی دوکاتی به حساب می آید. دوکاتی دیاول دیزل مجهز به پیشرانه ی Testatretta از نوع دیزلی است. پیشرانه دوسیلندر 1200 سی سی که توانایی تولید 162 اسب بخار قدرت در 9500 دور بردقیقه را دارد. حداکثر گشتاور این پیشرانه 128 نیوتن متر در 8000 دور بردقیقه است.

 این موتور همچنین دارای پکیج ایمنی دوکاتی شامل ترمز ABS و سیستم کنترل حرکت است. در چرخ جلو از دودیسک ترمز 320 میلیمتری با 4پیستون و در چرخ عقب از تک دیسک 265 میلیمتری با 2 پیستون استفاده شده است. نکته حائز اهمیت، ساخت این سیستم ترمز قوی توسط شرکت معروف Brembo است. دیاول دیزل دارای وزن خالص 210کیلوگرم و ظرفیت سوخت 17 لیتر است.

اما دیاول درنظر دارد که تنها 666 دستگاه از این موتورسیکلت خاص و زیبا را تولید و بفروش برساند. همچنین برروی شاسی این موتورسیکلت یک پلاک آلومینیومی حک شده است که عبارت "هرگز به عقب نگاه نکن" و به عدد ساخته شده موتور را نشان می دهد.

دوکاتی در خصوص قیمت این موتورسیکلت اطلاعاتی منتشر نکرده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین