لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی RSV 1000 Mille R

مسابقات زیادی در دنیا برگزار می شود ولی بدون شک در همه ی آن ها Aprilia RSV 1000R یکی از موتورهای برتر در کلاس موتورهای سنگین است.

در این موتور از پیشرانه ی 1000 سی سی V6 استفاده می شود. این پیشرانه قادر به تولید 143 اسب بخار قدرت در 10000 دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور 107 نیوتن متر در 7500 دور بردقیقه است. در اگزوز این موتور از کاتالیست های خاصی استفاده شده است که باعث شده تا کیفیت گازهای خروجی از اگزوز با استانداردهای سخت گیرانه ی یورو 3 تطابق داشته باشد. آپرلیا RSV1000 Mille R مجهز به جعبه دنده 6سرعته و حداکثر سرعت 278 کیلومتر برساعت است.

با تغییراتی که در سر سیلندرها و سیستم تزریق سوخت انجام شده است ، حالا این پیشرانه این توانایی را دارد که در دور موتور های مختلف قدرت مورد نیاز را برای موتورسوار را فراهم کند.

یک واحد مدیریت پیشرانه ی نسل جدید به همراه Siamens VDO تمامی پارامترهای پیشرانه را کنترل می کنند. در واقع سیستم ECU  سیگنال ها را از سنسورهای اندازه گیری پارامترها دریافت کرده و آن ها را فرآوری می کند و در اختیار دو سیستم اشاره شده قرار می دهد.

سال ها تجربه ی رقابت در بالاترین سطح مسابقات موتور سواری باعث شد تا مهندسان کمپانی آپریلیا به فکر طراحی شاسی نو و منحصر بفرد برای این موتور باشند و به این موفقیت هم دست یافتند و به جرات می توان گفت که شاسی این موتور را می توان از بهترین فریم ها در کلاس موتورهای سنگین نام برد. یکی از اهداف اصلی در طراحی شاسی این موتور متمرکز کردن وزن موتور در مرکز بود. با تغییرات دیگری که در طراحی شاسی این موتور ایجاد شده پایداری این موتور افزایش یافته است و بدون آنکه به چابکی آن صدمه ای وارد شود پایدارتر و قابل اعتمادتر شده است.

در این موتور از تعلیق مسابقه ای Ohlins استفاده شده است. سیستم تعلیق این موتور از یک تک فنر قسمت عقب موتور تشکیل شده است که قابلیت تنظیم برای حالات گوناگون را دارد.موتورهای سنگین نیازمند ترمزهای با کیفیت بالایی هستند. به همین دلیل این موتور مجهز به ترمزهای Triple Bridge ، Caliper ساخت شرکت Brembo است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین