لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

نسخه های جدید تریومف استریت تریپل

کمپانی Triumph در سال 2007 مدلی جدید از محصولات خود را با نامه Street Triple معرفی و روانه بازار کرد. موتورسیکلتی که در کلاس شهری جای دارد. با تغییرات ایجاد شده، این موتور با سه نقطه ی قوت خود یعنی پیشرانه، ظاهر زیبا و هندلینگ عالی توانست خود را در رده ی بهترین موتورهای شهری و جاده ای قرار دهد و به عنوان یک موتور پر طرفدار خود را نشان دهد.

کمپانی Triumph با طراحی جدید مدل 2017 موتور Street Triple تمامی رقیبان را انگشت به دهان گذاشته است. این موتور با عملکرد عالی، سریع و چابک خود به عنوان بهترین موتور جاده ای کمپانی Triumph شناخته می شود. این موتور مجهز به پیشرانه ی 765 سی سی است. مدل Street Triple برای سال 2017 با سه نسخه R، S و RS عرضه شده است. این سه نسخه از یک پیشرانه مشترک بهرمند هستند اما از نظر قدرت و گشتاور دارای تفاوت های زیادی هستند.

استریت تریپل S برای استفاده ی روزمره و داخل شهر طراحی و تولید شده است. نسبت به مدل های قبلی دارای ترمزها، تایرها و سیستم تعلیق جدیدی است. سیستم تعلیق این نسخه ساخت شرکت Showa است. برای این نسخه، دو رنگ مشکی (Phantom Black) و قرمز (Diablo) درنظر گرفته شده است. قیمت پایه این مدل 9هزار و 900 دلار است. ترمزهای درنظر گرفته شده در نسخه S ساخت شرکت Brembo و Nissin است. در چرخ جلو از دو دیسک ترمز 310 میلی متری با 2پیستون توسط شرکت نیسین درنظر گرفته شده است. درچرخ عقب نیز تک دیسک 220 میلی متر تک پیستون شرکت برمبو به چشم می خورد. وزن خالص این نسخه 166 کیلوگرم و حجم باک سوخت نیز 17.4 لیتر است. میانگین مصرف سوخت نسخه S 4.7لیتر در هر 100 کیلومتر است.

استریت تریپل ‌R نسبت به نسخه ی S عملکرد و قدرت بهتری دارد و به منظور استفاده در جاده ها طراحی شده است. این نسخه در سه رنگ مشکی (Jet Black)، سفید (Crystal White)، خاکستری (Matt Aluminium Silver) بفروش می رسد. سیستم تعلیق مورد استفاده در این نسخه توسط شرکت Showa تهیه شده است. سیستم ترمزهای نسخه R نیز توسط شرکت برمبو ساخته شده است. در چرخ جلو از 2دیسک ترمز 310 میلی متری با 4 پیستون و در چرخ عقب از تک دیسک 220 میلی متری با تک پیستون و سیستم ضدقفل ABS استفاده شده است. نسخه Street Triple R دارای حجم باک 17.4 لیتری و میانگین مصرف سوخت 4.8 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

استریت تریپل RS از هر دو نسخه ی R و S قدرت بیشتری دارد و به گونه ای طراحی شده است که نیاز راکبان را در داخل شهر و جاده ها به خوبی بر طرف می کند. این نسخه با دو رنگ مشکی (Phantom Black) و نقره ای (‌Matt Silver Ice) عرضه می شود. سیستم تعلیق در نسخه RS توسط شرکت Showa و Ohlins ساخته شده است. برای سیستم ترمز نیز شرکت برمبو از همان قطعات مورد استفاده در نسخه R در این نسخه استفاده کرده است. نسخه RS دارای میانگین مصرف سوخت 4.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

در همه ی این نسخه ها از پیشرانه ی 3سیلندر Daytona به حجم 765 سی سی که مخصوص موتورهای مسابقه ای است استفاده شده. با قطعات جدیدی که در این پیشرانه بکار رفته است عملکرد موتور Street Triple به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این پیشرانه در نسخه ی S توانایی تولید 111 اسب بخار قدرت و 73 نیوتن متر گشتاور دارد که در مقایسه با مدل های قبلی این ارقام به ترتیب 6.6 و 7.3 درصد افزایش یافته است.

پیشرانه ی استفاده شده در نسخه ی R توانایی تولید 118 اسب بخار قدرت و 77 نیوتن متر گشتاور دارد که این ارقام نسبت به مدل قبلی به ترتیب 11.3 و 13 درصد افزایش یافته است. پیشرانه ی استفاده شده در نسخه ی RS توانایی تولید 123 اسب بخار قدرت و 77 نیوتن متر گشتاور دارد که این ارقام به ترتیب افزایش 16 و 13 درصدی را نسبت به مدل های قبلی نشان می دهد. با این قدرت نسخه ی RS به عنوان پرقدرت ترین موتور Street Triple تولید شده توسط کمپانی Triumph شناخته می شود.برای هر سه نسخه ی این موتور حالت های راندن ( Riding Modes ) مختلفی در نظر گرفته شده است تا موتور سواران بتوانند از قدرت و گشتاور تولید شده توسط پیشرانه به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

این موتور نسبت به مدل های قبلی سبکتر است و می توان از آن به عنوان بکی از سبکترین موتورها در کلاس خود نام برد. وزن کم این موتور با پیشرانه ی پر قدرت آن کوپل می شود و نسبت قدرت به وزن بسیار زیادی حاصل می شود. جعبه دنده 6سرعته، چرخ های 17 اینچ، وزن خالص 166 کیلوگرم و آلایندگی یورو4 از دیگر موارد مشترک در این سه نسخه است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین