لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

پولسار 150، محصول پرفروش باجاج

موتور Bajaj Pulsar 150  به عنوان پر فروش ترین محصول کمپانی Bajaj در طول 10 سال گذشته بوده است و می توان گفت با معرفی این موتور آینده ی جدیدی برای این کمپانی رقم خورد. این موتور و همتای بزرگترش در نوامبر سال 2001 به بازار معرفی شدند و انقلابی را در بازار موتورسیکلت کشور هندوستان ایجاد کردند و این بازار را از تک قطبی بودن که تحت سلطه ی Hero Honda CBZ در کلاس موتورهای 150 سی سی قرار داشت، خارج کرد. ظاهر مدرن و سایر ویژگی های این موتور که شبیه موتورهای مدرن است باعث شد تا این موتور به طور گسترده مورد توجه مشتریان قرار بگیرد. این موتور تمام ویژگی هایی را که یک مشتری به دنبال آن می گردد، داراست. برای مثال این موتور علاوه بر ظاهر خوب، دارای ارزش مناسب برای فروش به عنوان موتور دست دوم است. از همه مهمتر اینکه مصرف سوخت این موتور بسیار پایین است.

اولین مدل این موتور در سال 2001 وارد بازار شد و بشدت مورد توجه قرار گرفت به طوری که نیروی زمینی کشور هندوستان تعداد زیادی از این موتور را در اختیار گرفت. در حال حاضر پیشرفت های زیادی در زمینه ی تکنولوژی، طراحی و ویژگی های فنی این موتور صورت گرفته است. در مدل 2014 این موتور از یک پیشرانه ی تک سیلندر به حجم 149 سی سی استفاده شده است. این پیشرانه توانایی تولید حداکثر 11.23 اسب بخار قدرت در 9000 دور بردقیقه و 12.5 نیوتن متر گشتاور در 6500 دور بردقیقه را دارد. در این موتور از سیستم تعلیق تلسکوپی در جلو و از ضربه گیرهای Nitrox در عقب موتور استفاده شده است. پولسار150 دارای یک جعبه دنده 5سرعته و وزن خالص 144 کیلوگرم است. حجم باک این موتور 15لیتر است.

این موتور بر پایه ی شاسی از نوع Double Cradle ساخته شده است که پایداری و استحکام عالی دارد. با توجه به قیمت، این موتور ویژگی های خوبی دارد و برای کسانی که می خواهند از آن برای رفتن به سرکار و برگشتن از آن استفاده کنند ، کاملا مناسب می باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین