لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

لکسوس LS جدید در دیترویت رونمایی شد

لکسوس LS خودرویی بزرگ و قدرت مند بوده که از سال 1989 با هدف به چالش کشیدن خودروهایی همچون مرسدس بنز S کلاس و ب ام و  سری 7 تولید شده است. حال این خودرو ساز ژاپنی نمایشگاه دیترویت را برای معرفی نسل پنجم این خودرو انتخاب کرده است. طراحی نسل جدید LS بسیار زیبا و زیرکانه بوده. با اینکه بر روی پلت فرم لکسوس LC طراحی شده، باز فضای داخلی بسیار مناسبی را به سرنشینان ارائه می دهد. در واقع LS یک نسخه ی جهش بافته و توسعه یافته ی لکسوس LC است. لکسوس LS هر آنچه را که مشتریان یک خودروی لوکس میخواهند به آنها ارائه می دهد.

LS جدید 1.5 سانت کوتاه تر از نسل قبل خود شده است. همچنین LS اولین خودروی لکسوس است که دارای پنجره های کوچک در عقب خودرو که با نام لچکی شناخته می شوند است. لکسوس برای مشتریان خود این امکان را قرار داده تا آنها بتوانند از بین 5 رینگ موجود که دارای سایزهای 19 و 20 اینچی هستند، مدل تایرهای خودروی خود را انتخاب کنند. لکسوس LS دارای 5.2 متر طول،  1.9 متر عرض و 1.45 متر ارتفاع است. LS با داشتن این ابعاد بسیار نزدیک به نسخه های Long یا بلند مرسدس بنز S کلاس و ب ام و سری 7 شده است.

لکسوس سیستم آیرودینامیکی این خودرو را به شدت تقویت کرده. به همین دلیل LS500 دارای یک سیستم فرمان پذیری بسیار عالی است. همچنین لکسوس سیستم داینامیکی این خودرو را که سیستم های ترمز، موتور و تعلیق این خودرو را کنترل می کند، به روز رسانی کرده است. این به روز رسانی به LS کمک می کند تا در جاده هایی که اصطحلاک کمی دارند، مانند جاده های یخی، بتواند کنترل خود را حفظ کند. لکسوس برای ساخت بدنه این خودرو بیشتر از یک نوع الومینیوم تقویت شده استفاده کرده که باعث شده تا LS 90 کیلوگرم کاهش وزن نسبت به نسل قبل خود داشته باشد.

وقتی کاپوت LS500 را بالا میزنید، در اولین نگاه شما شاهد یک پیشرانه ی 3.6 لیتری V6  هستید. این پیشرانه توان تولید 415 اسب بخار قدرت را دارد. LS به کمک این پیشرانه می تواند در عرض 4.5 ثانیه خود را از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند. لکسوس سیستم گیربکس 10 سرعته ی اتوماتیک LC را قرض گرفته و از آن در LS استفاده کرده است. لکسوس با به روز رسانی این گیربکس ادعا میکند که این گیربکس قدرتی مانند گیربکس ها دو کلاجه را دارد.

صندلی ها LS به کلی تغییر کردند. این صندلی ها قابلیت تنظیم در 28 جهت را دارد که به گرم کن، سرد کن و ماساژور تجهیز شده است. در قسمت عقب نیز صندلی ها بسیار لوکس تر شده و فضای پای بیشتری را در اختیار سرنشینان قرار داده است.

لکسوس برای این خودرو از سیستم صوتی برند لوینسون استفاده کرده که با یک مانیتور 12.3 اینچی لمسی که مجهز به سنسور دست نوشته است، کنترل می شود. یکی از نکات قوت LS مجهز بودن به سیستم تشخیض عابر پیاده است. این سیستم به این گونه عمل می کند که اگر راننده حواسش به عابر پیاده نباشد، خودرو به صورت اتوماتیک ترمز می کند و خودش فرمان رو کنترل می کند و از کنار عابر پیاده عبور می کند.

لکسوس هنوز قیمت دقیقی برای این LS اعلام نکرده است. اما گفته شده در اواخر سال 2017 برای اولین بار در بازار آمریکا عرضه خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین