لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

GLA فیس لیفت هم رونمایی شد

GLA پسر 4 ساله­ ی مرسدس بنز بوده که در سال 2013 نسخه ­ی کانسپت آن در نمایشگاه های فرانکفورت و شانگهای معرفی شد. سپس در سال 2014 مرسدس بنز از نسخه ی رسمی این خودرو پرده برداری کرد. بعد از گذست 3 سال، مرسدس بنز از نسخه ­ی فیس لیفت شده ی GLA رونمایی کرد که قرار است از تابستان سال 2017 به سبد خرید مرسدس بنز اضافه شود. از تغییرات ظاهری نسخه ی فیس لیفت با نسخه ی معمولی این خودرو می توان به اضافه شدن یک رنگ خاص به نام "Canyon Beige"، اصلاح بامپر، تعویض چراغ های زنون جلو با چراغ ها LED و اضافه شدن Day-Light اشاره کرد. داخل خودرو نیز افزایش کیفیت داشته. جنس صندلی ها و قطعات استفاده شده در ساخت کابین خودرو بهبود پیدا کرده است. از از تغییرات دیگر این خودرو می توان به اضافه شدن دوربین 360 درجه نیز اشاره کرد. این دوربین در صفحه نمایش 8 اینچی که برای GLA در نظر گرفته شده، از نمای بالا کل خودرو را شبیه سازی می کند تا شما بتوانید راحت تر پارک این خودرو را انجام دهید. چراغ های LED که مرسدس بنز برای این خودرو در نظر گرفته، 60 درصد کمتر از زنون و 70 درصد کمتر از چراغ های هالوژن انرژی کمتری مصرف می کند.

شرکت AMG نیز بیکار ننشست و GLA45 را معرفی کرد. از تفاوت ها GLA45 با GLA250 می توان به اضافه شدن یک اسپویلر به قسمت بالای شیشه ی عقبی خودرو و کشیده تر شدن سپر جلویی و عقبی خودرو اشاره کرد. از دیگر تغییرات این خودرو می توان به جایگزین شدن تایر های معمولی با تایرهای 20 اینچی AMG اشاره کرد. همچنین AMG برای این خودرو دو رنگ ویژه ی سیاه با نوار و تو دوزی زرد و سیفد با تودوزی قرمز را در نظر گرفته است.

یکی از شاخصه های اصلی GLA سیستم آیرودینامیکی بالا است. مرسدس با بهینه سازی دیفیوزر این خودرو موفق شده تا سیستم آیرودینامیکی GLA را بهبود ببخشد. بنز تلاش بسیاری کرده تا از ورود صداهای اضافی به داخل کابین این خودرو جلوگیری کند که به طور چشم گیری موفق شده است. یکی از بارز ترین خصوصیات بنز، اولویت داشتن ایمنی خودرو است. GLA نیز از این قائده مستنثنی نیست. GLA دارای سیستم نرمز اضطراری است. این سیستم به این شکل عمل می کند که اگر خودروی شما بیش از اندازه به خودروی روبرویی نزدیک شود، خود خودرو به طور اتوماتیک سرعت خود را کاهش می­ دهد. همچنین این خودرو مجهز به سیستم خواب آلودگی شده است. به طوری اگر حس کند راننده در حال از دست دادن هوشیاری خود شده، به راننده اخطار می دهد تا در صورت نیاز خودرو را متوقف کند.

GLA جدید دارای 3 مدل GLA250، GLA250 4Matic و GLA45 است. GLA250 که ضعیف ترین GLA محسوب می شود، دارای یک پیشرانه­ ی 1991 سی سی 4 سیلندر است که به یک عدد توربو مجهز شده. GLA با انتقال قدرت به چرخ های جلو توان تولید 208 اسب بخار قدرت را دارد و می تواند در عرض 7.2 ثانیه از سرعت صفر به 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. GLA250 با کمک این پیشرانه می تواند به حداکثر سرعت 210 کیلومتر در ساعت برسد. بنز برای این خودرو یک گیربکس 7 سرعته ی اتوماتیک را در نظر گرفته است. GLA250 4Matic نیز همه ی مشخصات GLA250 را دارد با این تفاوت که نیرو را به هر چهار چرخ انتقال می دهد و به همین دلیل می تواند در 7.1 ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا میکند. GLA45 نیز از همان موتور GLA250 بهره مند است، با این تفاوت که موتور این خودرو دست ساز بوده. GLA45 با داشتن این موتور دست ساز در زیر کاپوت خود توان تولید 350 اسب بخار قدرت را دارد. GLA45 به لطف موتور دست ساز خود می تواند در عرض 4.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و به حداکثر سرعت 270 کیلومتر در ساعت برسد.

مرسدس هنوز برای هیچ کدام از GLA ها قیمتی اعلام نکرده است. اما صدر در صد با پا گذاشتن این GLA به خیابان ها، کار برای خودروهایی همچون ب ام و X1، لکسوس NX، آئودی Q3 و رنج روور ایووک بسیار سخت خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین