لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کاوازاکی ER-6N، نسخه شهری نینجا 650

کاوازاکی نینجا 650 یک موتور ریس، با ظاهری اسپرت و تهاجمی است. شرکت کاوازاکی نسخه شهری این مدل را در سال 2006 معرفی کرد. نام این نسخه ER-6N است. نسخه جدید این موتور در سال 2016 معرفی شد که ظاهر آن نسبت به نسخه اول بسیار فرق داشته است. کاوازاکی ER-6n دارای یک پیشرانه 2سیلندر 8 سوپاپه است. حجم دقیق این پیشرانه 649سی سی است. این پیشرانه قادر به تولید 72 اسب بخار قدرت در 8500 دور بردقیقه و حداکثر گشتاور 66 نیوتن متر در 7000دور بردقیقه است. ER-6n از یک جعبه دنده 6سرعته بهرمند است. وزن خالص این موتور شهری 204 کیلوگرم و حجم باک سوخت نیز 16لیتر است.

در طراحی شاسی و لوله های بکار رفته در بدنه جدید از فولاد با قدرت کشش بالا استفاده شده است که علاوه بر وزن کم استحکام مناسبی نیز دارد. چراغ های جلوی این موتور فشرده تر شده است و در مدل جدید به گونه ای طراحی شده که باریک تر به نظر برسد. باک سوخت نیز به اندازه ی 20 میلی متر بالا آمده است تا مرکز جرم موتور به سمت جلو متمایل شود .

پیشرانه ER-6n با توجه به قابلیت هایی که دارد هم می تواند موتورسواران تازه کار و هم موتورسواران با تجربه را راضی نگه دارد. فشرده بودن پیشرانه یکی از دلایل اصلی در باریک بودن این موتور است. این پیشرانه همچنین در دور موتورهای مختلف قدرت مناسبی برای سواران فراهم می کند بدون آنکه از نرمی و راحتی موتور کاسته شود. با ترکییب مناسب قطعات مختلف این موتور، هندلینگ آن نسبت به مدل های قبلی خیلی نرم تر و راحت تر شده است. صندلی جدید کاوازاکی ER-6n علاوه بر اینکه دارای طراحی اسپرت است با پوششی ضخیم نیز پوشش داده شده تا راحتی راکب را تأمین کند. دسته های این موتور به صورت ارگونومیک طراحی شده اند و بدین ترتیب سواران با قد های مختلف مشکلی را برای گرفتن آن ها نخواهند داشت.

برای فشرده کردن هر چه بیشتر جلوی موتور، نمایشگر دیجیتال سرعت را تا حد امکان بالا آورده اند و در بالا دسته ها قرار گرفته است. این نمایشگر به چراغ های LED پس زمینه مجهز است تا راکب در هنگام شب به راحتی بتواند اعداد را بخواند. چراغ های عقب این موتور هم 10 میلی متر کوتاه تر شده و به جای چراغ های استفاده شده در مدل قبلی از چراغ های LED تیز برای باریک تر دیده شدن موتور استفاده شده است. استفاده از سیستم تزریق سوخت با بازده بالا به همراه کاتالیست مناسب باعث شده است تا گاز های خروجی از اگزوز این موتور با استاندارد های یورو 3 تطابق داشته باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین