لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

GSXRهای جدید معرفی شدند

کمپانی سوزوکی دو نسخه از موتورهای جدیدش به نام های GSX-R 1000 و GSX-R 1000R را برای اولین بار در نمایشگاه Cologne معرفی کرد. این دو موتور به طور کامل باز طراحی و ساخته شده اند و هر دو مدل دارای فریم جدیدی هستند. در این موتورها از پیشرانه هایی که با استفاده از تکنولوژی بالا توسط تولید کنندگان پیشرانه های موتورهای شرکت کننده در رقابت های موتو جی پی  ساخته شده است، استفاده می شود. همچنین همین تولید کنندگان در ساخت پکیج الکترونیکی که شامل واحد اندازه گیری حرکتی ( IMU ) می باشد کمک شایانی به کمپانی سوزوکی کرده اند. از دیگر سیستم های قرار گرفته در این موتور می توان به سیستم کنترل حرکت و سیسستم ABS اشاره کرد.

این موتورها از پیشرانه ی کاملا جدید 4 سیلندر با آرایش خطی به حجم 999.8 سی سی بهرمند هستند. این پیشرانه توانایی تولید 199.2 اسب بخار در دور موتور 13200 دور بر دقیقه  قدرت را دارد که در بین موتورهای تولید شده توسط کمپانی سوزوکی این موتور را می توان به عنوان پرقدرت ترین موتور معرفی کرد. پیشرانه ی ذکر شده دارای دو سیستم SR-VVT و سیستم افزایش قدرت سوزوکی ( SBPS ) است که هر دوی این سیستم ها مربوط به سوپاپ های پیشرانه می باشد. این دو سیستم باعث شده تا پیشرانه تا دورهای بالاتری برود و قدرت تولیدی آن بیشتر شود.

حضور این موتورها در رقابت های موتو جی پی باعث شده تا تغییراتی در پکیج الکترونیک این موتور در جهت بهبود عملکرد ایجاد شود. این پکیج شامل یک IMU شش جهتی، سیستم کنترل حرکت، سیستم ترمز Motion Track و سه حالت رانندگی است. تفاوت نسخه ی GSX-R 1000R نسبت به GSX-R 1000 در استفاده از یک تعویض کننده ی دنده ی سریع تر و سیستم کنترل Launch است. سیستم کنترل Launch باعث می شود تا موتور استارت نرم و سریع تری داشته باشد. در هر دوی این موتورها از کمک فنرهای Showa استفاده شده است که به خوبی از موتور در برابر ضربات وارده حفاظت می کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین