لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

G650GS، پرتوان مثل همیشه

در محصولات موتورسیکلت کمپانی ب ام و، سری GS جزو مدل های پرطرفدار به حساب می آید. سری GS دارای ویژگی های بسیار زیادی است از نظر فنی و قابلیت های حرکتی است. ب ام و در ساخت سریGS سعی داشته آن را برای مسیرهای شهری و غیرشهری و ناهموار طراحی کند. موضوعی که توانست در این سری به آن دست پیدا کند. مدل G650GS یکی از جدیدترین محصولات تولیدی این شرکت به حساب می آید. موتورسیکلت G650GS همانند سایر موتورهای کمپانی ب ام و که دارای پیشرانه ی تک سیلندر با حجم دقیق 562 سی سی است، موتور موفقی به حساب می آید. پیشرانه ی این موتور توانایی تولید 50 اسب بخار قدرت در 6500 دور بر دقیقه و تولید حداکثر 60 نیوتن متر گشتاور در 5000 دور بر دقیقه را دارد. این موتور همچنین صرفه جویی خوبی در مصرف سوخت دارد و میزان مصرف آن 1 گالن به ازای 74 مایل یا 4.7لیتر در هر 100 کیلومتر است.

موتور سواری با موتور G650GS واقعا لذت بخش است. اینکه شما در راه هموار از این استفاده می کنید یا در راه ناهموار فرقی نمی کند. چرا که این موتور دارای شاسی قابل اعتمادی است که امتحان خود را به خوبی پس داده و علاوه بر آن این موتور هندلینگ خوبی هم دارد. G650GS دارای طول 2185 میلیمتر ، عرض 920 میلیمتر و ارتفاع 1440 میلیمتر است.

موتور G650GS پر قدرت و با دوام است و با این وجود باز هم موتور سبکی به حساب می آید. جعبه دنده مورد استفاده در آن 5سرعته و حداکثر سرعت این مدل نیز 170کیلومتر درساعت است. وزن خالص این موتور 176کیلوگرم است و اگر باک 17.3لیتری آن را کامل پر کنید وزن موتور به 191کیلوگرم می رسد.

امکانات این موتور شامل محافظ های دست، محافظ آلومینیومی پیشرانه، سیستم ضد سرقت و وین اسکرین بلند است. همچنین کمپانی ب ام و امکانات اضافی نظیر گرمکن دست ها، سیستم ترمز ضد قفل (ABS) و سیستم افزایش پایداری را برای این موتور به صورت پایه در نظر گرفته است. این موتور عملکرد نرم و صرفه ی اقتصادی قابل توجهی را برای شما به ارمغان می آورد که تا به حال توسط هیچ موتور تک سیلندر دیگری این اتفاق نیفتاده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین