لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسخه جدید MV Agusta Dragster معرفی شد

MV Agusta Dragster 800 RC براساس پلت فرم موتور Dragster RR ساخته شده است و یکی از موتورهای جدید کلاس RC می باشد. این موتور برای افرادی طراحی شده که عاشق زیبایی و عملکرد بالا هستند. در این موتور از پیشرانه ی 3 سیلندر 12 سوپاپه استفاده شده است. این پیشرانه توانایی تولید 140 اسب بخار قدرت در 13100 دور بر دقیقه را دارد و با این قدرت در کلاس موتورهای اسپرت قرار می گیرد. این پیشرانه با توجه به طراحی هوشمندانه ای که دارد فقط 52 کیلوگرم وزن دارد. میل لنگ این موتور به سبک موتورهای مسابقه‌ ای طراحی شده است و این امر باعث شده است تا نیروی اینرسی را در سر پیچ ها تا حد ممکن کاهش دهد و باعث دینامیک فوق العاده ی این موتور گردد.

سیستم دیجیتالی این موتور سبب برقراری رابطه ی خوب بین موتورسوار و موتور شده است. این سیستم شامل یک LCD و دکمه های موجود بر روی داشبورد است. سیستم کنترل الکترونیکی (ECU) این موتور که طراحی آن مختص موتور های MV Agusta است، این امکان را به موتورسوار می دهد تا از بین 4 حالت رانندگی یکی را انتخاب کند. در یکی از این حالت ها تمام کارها در اختیار موتورسوار است و همه چیز را می تواند بر باب میل خود تنظیم کند. در این موتور همچنین از سیستم کنترل حرکتی استفاده شده که 8 حالت قابل تنظیم دارد. Dragster 800 RC دارای جعبه دنده 6سرعته است.

در ساخت اکثر قطعات شاسی این موتور از فیبرکربن استفاده شده است که هم کارایی لازم را دارد و هم به اندازه ی کافی سبک است و همین امر باعث ایجاد تفاوت بین Dragster 800 RC با سایر موتورسیکلت ها شده است. وزن خالص این موتور 168کیلوگرم و حجم باک سوخت نیز 16.5 لیتر است. درگستر 800 آر سی دارای طول 2060 میلیمتر و پهنای 825 میلیمتر است.

در این موتور از سیستم تعلیق Sachs استفاده شده است که کاملا قابلیت تنظیم دارد و توسط یک بازو به صفحه های آلیاژ آلومینیومی فریم موتور وصل شده است. همچنین سیستم ترمز از دیسک های 320 میلی متری در جلو  به همراه کالیپر های 4 پیستون و تک دیسک220 میلیمتری با 2پیستون ساخت Brembo تشکیل شده است. این موتور در مجموع از 350 قطعه ی مختلف ساخته شده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین