لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

سوزوکی V-strom 1000 جان سخت جدید

سوزوکی در سال 2002 موتورسیکلتی با نام DL V-Strom معرفی کرد. این موتورسیکلت ژاپنی به عنوان یک وسیله نقلیه برای استفاده در شهر و خارج از شهر معرفی شد. سوزوکی DL V-strom در دو مدل 1000 و 650 عرضه می ‌شود. در سال 2004 نسخه 650 نیز عرضه شد. سوزکی مدل جدید DV V-Strom 1000 را  معرفی کرده است. V-Strom 1000 دچار تغییرات اندکی نسبت به مدل قبلی شده است که این امر موجب بهبود موتور و افزایش میزان فروش شده است. موتور DL در دو تیپ V-Strom 1000 پایه و XT به بازار عرضه شده است. مدل پایه برای استفاده در داخل شهر و یا جاده ها می باشد در حالی که تیپ XT برای کار های ماجراجویانه طراحی شده است.

تغییرات ایجاد شده در هر دوی این موتورها یکسان بوده است. صندلی جدید دوباره طراحی شده است و از سیستم ترمز Motion Track در این موتورها استفاده شده است. همه ی این تغییرات جهت رفاه بیشتر موتور سواران است. همچنین تعداد کاتالیست های موجود در اگزوز این موتور دو برابر شده است تا بتواند با استاندارد یورو 4 مطابقت پیدا کند.

سیستم ترمز Motion Track یک سیستم ترمز Bosch ABS می باشد که از واحد اندازه گیری حرکت ( IMU ) 5 محوری استفاده می کند. همچنین ترمزهای جلو و عقب به یکدیگر متصل‌اند و در صورتی که فشار ترمز در قسمت جلو به حد معینی برسد به طور اتوماتیک بخشی از فشار به قسمت عقب منتقل می شود که این امر به تعادل و پایداری موتور کمک می کند. همچنین این ویژگی قدرت مانور و پایداری موتور را در سر پیچ ها افزایش می دهد.

ویند اسکرین این موتور نیز دچار تغییراتی شده است و خوشبختانه مدل جدید آن مشکلات مدل قبلی مانند لرزش و ... را ندارد. این ویند اسکرین در سه حالت قابل تنظیم است. همچنین قابلیت افزایش ارتفاع به میزان 15 تا 30 میلیمتر را دارد. زاویه ی این ویند اسکرین نیز قابل تغییر است.کمپانی سوزوکی برای اولین بار از سیستم کنترل حرکت در V-Strom 1000 استفاده کرده است که این سیستم، این امکان را برای موتور سواران فراهم می کند که در شرایط مختلف بتوانند قدرت موتور را بهتر کنترل کنند.

سیستم کنترل حرکت به طور مداوم سرعت چرخ های عقب و جلو ، سرعت پیشرانه و جعبه دنده را بررسی می کند. این سیستم قابلیت تنظیم بر روی سه حالت را دارد ( 1،2، خاموش ). حالت های 1و 2 در میزان حساسیت سیستم با هم تفاوت دارند و حالت 1 نسبت به حالت 2 حساسیت کمی دارد. چرخ های این موتور از جنس آلیاژ آلومینیوم است که در کاهش وزن موتور تأثیر گذار هستند و همچنین این چرخ ها علاوه بر ظاهر اسپرت به هندلینگ بهتر موتور کمک می کنند.

این سوزوکی مجهز به جعبه دنده 6سرعته و وزن خالص 207 کیلوگرم است. طول V-Strome 1000 نیز 2295 میلیمتر، عرض 910 میلیمتر و ارتفاع آن نیز 1395 میلیمتر است. ظرفیت باک نیز 22 لیتر است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین