لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو

 

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد با بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بیمه‌ای شخص ثالث تمامی وسایل نقلیه موتوری افرادی که در دهه فجر بیمه‌نامه خود را تهیه کنند، موافقت کرد.

خبرگزاری‌های مختلف امروز خبر دادند که وزیر اقتصاد با پیشنهاد غلامرضا سلیمانی امیری رییس کل بیمه مرکزی و مصبوه صندوق تامین خسارات بدنی در مجممع عمومی فوق‌العاده برای بخشودگی کامل جرایم بیمه‌ای شخص ثالث تمامی وسایل نقلیه موتوری افرادی که در دهه فجر انقلاب اسلامی بیمه‌نامه شخص ثالث خود را دریافت کنند موافقت کرده است.

در این نامه آمده است که افرادی که از دوازدهم تا سی‌ام بهمن ماه به دفاتر نمایندگی بیمه برای تهیه بیمه‌نامه مراجعه کنند می‌توانند از بخشودگی جرایم بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

همچنین دارندگان موتورسیکلت و ماشین‌آلات کشاورزی از دوازدهم بهمن به مدت شش ماه وقت دارند تا از بخشودگی جرایم بیمه‌ای استفاده کنند. گفته شده است که با هماهنگی بیمه‌مرکزی و صندوق خسارات بدنی، این زمان قابل تمدید هم هست.

 

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو

 

بیمه شخص ثالث خسارات جانی یا مالی که بر اثر تصادفات رانندگی وارد شده باشند را پوشش می‌دهد. در قوانین بیمه در جمهوری اسلامی ایران، داشتن بیمه شخص ثالث برای دارندگان وسایل نقلیه زمینی اجباری است و تردد با خودرو بدون بیمه شخص ثالث جرم است. دارندگان وسایل نقلیه زمینی حتما باید سند بیمه شخص ثالث را هنگام رانندگی همراه خود داشته باشند. پلیس در صورت مشاهده خودرویی بدون بیمه شخص ثالث موظف به توقیف خودرو است و تمام هزینه‌های پارکینگ و توقیف نیز به عهده مالک است حتی ممکن است بسته به سابقه راننده گواهینامه او ضبط شود.

همچنین برای خرید خودرو یا فروش خودرو، حتما باید خودرو بیمه شخص ثالث داشته باشد و از نظر قانونی خرید و فروش خودرو بدون بیمه شخص ثالث ممکن نیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این که بیمه شخص ثالث چیست و چه نکات و ریزه‌کاری‌های قانونی در مورد آن وجود دارد و برای گرفتن پاسخ‌های خود در مورد بیمه شخص ثالث، می‌توانید به راهنمای کامل و جامع رکاب در مورد بیمه شخص ثالث مراجعه کنید:

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین