لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

Vulcan S محصول جدید برای افراد خاص

کمپانی Kawasaki سه نقطه ی قوت برای محصولات خود در نظر گرفته و در تولید آن ها به این سه فاکتور بیشتر از همه توجه کرده است : سایز مناسب راحتی اعتماد. یک موتورسیکلت ایده آل باید دارای سایز مناسب باشد و استرس کمی به راننده و سرنشینان وارد کند. همچنین باید خیال آن‌ها را از بابت کنترل موتور راحت کند. کمپانی Kawasaki موتور جدید  Vulcan Sرا بر اساس این معیار‌ها طراحی و روانه‌ی بازار‌های جهانی کرده است.

در حالی که اکثر موتور‌های کروزر برای افراد با قد 160 تا 180 سانتی متری طراحی شده‌اند‌ این موتور این گستره را وسیع تر کرده است. راز این کار استفاده از تکنولوژی Ergo-Fit است. بدین ترتیب موتور به یک سیستمی مجهز می‌شود که می‌توان از طریق آن وضعیت صندلی راننده را عوض کرد. برای این موتور دو نوع دسته‌ سه نوع صندلی و سه وضعیت قرارگیری برای جای‌پا در نظر گرفته شده است و مشتریان می‌توانند در زمان خرید از بین این گزینه‌ها انتخاب کنند و در محل بر روی موتور نصب می‌شود بدون آنکه پولی اضافی بابت نصب از آن ها دریافت گردد.

علاوه بر صندلی ارگونومیک قابل تنظیم تیم طراحی کمپانی کاوازاکی بر روی باریک بودن شاسی Vulcan S تمرکز داشته‌اند و این امر به خاطر شاخص وزن شاسی (BMI‌) بوده است. حتی این قضیه در انتخاب پیشرانه‌ی این موتور تاثیر گذار بوده است و برای حفظ باریکی شاسی از پیشرانه‌ی استفاده شده در مدل‌ Ninja 650 ‌ استفاده شده است. دو سیلندر این پیشرانه به صورت موازی قرار گرفته‌اند و باعث شده‌اند تا صندلی راننده باریکتر طراحی شود و همچنین به خاطر آرایش خاص سیلندر‌ها اگزوز این موتور در زبر بدنه قرار دارد و از پاهای راننده به دور است.

علت دیگر استفاده از پیشرانه‌ی 649 سی سی به خاطر وزن کم‌ نرمی و قدرت قابل کنترل آن است. تغییرات زیادی در بخش‌های مختلف این موتور صورت گرفته است که به نرمی و افزایش شتابگیری آن کمک کرده است. این موتور هندلینگ خوب و نرمی دارد. از ویژگی‌های بارز دیگر این موتور می‌توان به شاسی کم وزن پایین بودن نقطه‌ی ثقل موتور و توزین متوازن وزن اشاره کرد. همانطور که انتظار می‌رفت این موتور دارای یک پیشرانه‌ی پر‌قدرت و نرم است که حتی در دور موتور‌های پایین گشتاور زیادی تولید می‌کند. ولکان S دارای یک پیشرانه 2سیلندر با 8سوپاپ است. جعبه دنده مورد استفاده در این موتورسیکلت 6سرعته است.

کمک فنرهای این موتور در جاده‌های هموار فوق العاده نرم و راحت عمل می‌کند ولی در جاده‌های ناهموار کمی به صندلی راننده ضربه وارد می‌نماید. ولکانS دارای طول 2311میلی‌متر پهنای 881 میلی‌متر ارتفاع 1099 میلی‌متر و فاصله محور جلو و عقب 1574 میلی‌متر است. این موتور کروز دارای وزن خالص 230کیلوگرم و مخزن سوخت 14لیتر است. تایرهای جلو و عقب به ترتیب 18 و 17 اینچ است. ترمزهای ساخت شرکت Nisin با سیستم ضدقفل ABS از دیگر امکانات ایمنی مورد استفاده در این موتور است. همچنین دیسک‌های ترمز این موتور در جلو دودیسک 300 میلی‌متری با 2پیستون و در عقب تک دیسک 250 میلی‌متر با تک پیستون درنظر گرفته شده است.

کمپانی ژاپنی کاوازاکی تغییرات بسیار زیادی را در این موتور انجام داده تا به بهبود عملکرد و راحتی آن کمک کند. از بارزترین تغییرات ظاهری این موتور می‌توان به شیشه‌ی جلو‌ چراغ‌های LED خروجی قدرت DC و ... اشاره کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین