لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

قیمت هن تنگ X5 و هن تنگ X7 از سوی عظیم خودرو اعلام شد

 

بالاخره عظیم خودرو قیمت نهایی هن تنگ X7 و هن تنگ X5 دو شاسی بلند چینی جدید خود را اعلام کرد. این خودروها که تیر ماه امسال معرفی شده بودند، با قیمتی بسیار بیشتر از آن چه پیش‌بینی می‌شد وارد بازار خواهند شد که البته با توجه به آشفتگی‌های ارزی و وضعیت بازار خودرو، چنین افزایش قیمتی قابل پیش‌بینی هم بود.

قیمت هن تنگ X7 توسط عظیم خودرو ۲۹۹ میلیون تومان اعلام شده است. در زمینه مشخصات فنی هن تنگ X7 با داشتن موتور توربوشارژر ۲ لیتری می‌تواند ۱۹۰ اسب‌بخار نیرو تولید کند و گشتاور آن ۲۵۰ نیوتن‌متر است. مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی ۸.۸ لیتر است و نیروی تولید شده توسط موتور از طریق یک گیربکس اتوماتیک شش سرعته نوع DCT به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. هن تنگ همچنین از نظر آپشن و امکانات وضعیت بسیار خوبی دارد و شاید همین هم یکی از دلایل قیمت بسیار بالای آن باشد. در زمینه طراحی هم هن تنگ وضعیت بسیار قابل قبولی دارد و به خصوص داخل کابین حس و حالی مشابه خودروهای لوکس دارد.

 

 

hen teng price

 

 اما هن تنگ X5، نسخه کوچک‌تر هن تنگ X7 هم از سوی عظیم خودرو تعیین قیمت شده است تا مشتریان بالاخره قیمت نهایی این خودرو را بدانند. عظیم خودرو با در نظر گرفتن نرخ ارز و هزینه‌های تولید، قیمت هن تنگ X5 را۲۳۹ میلیون تومان تعیین کرده است. در زمینه مشخصات فنی هن تنگ X5 باید به موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ آن اشاره کنیم که می‌تواند ۱۵۴ اسب‌بخار نیرو تولید کند و گشتاور آن هم به ۲۱۵ اسب‌بخار می‌رسد. جعبه دنده این خودرو اتوماتیک و از نوع CVT است و توان تولیدی توسط موتور به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود. حداکثر سرعت این خودرو ۱۸۰ کیلومتر و مصرف سوخت آن در هر صد لیتر ۷.۷ لیتر است. این خودرو هم مثل هن تنگ X7 آپشن‌ها و امکانات زیادی دارد اما جذابیت هن تنگ X7 در طراحی داخلی را ندارد.

 

 

hen teng price

 

باید دید واکنش بازار و مشتریان به این خودروها با این قیمت‌های اعلام شده چه خواهد بود. فعلا می‌توان در همین حد اظهار نظر کرد که با این قیمت‌گذاری، گزینه‌های بسیار متنوعی برای خریداران وجود دارد که از هن تنگ خوشنام‌تر و آشناتر هستند و شانس بیشتری برای موفقیت در بازار دارند. آیا هن تنگ می‌تواند به لطف آپشن‌های لوکس خود با این قیمت در بازار ایران موفق باشد؟ باید دید.

 

hen teng price

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین