لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

قیمت‌های جدید محصولات سایپا، تیبا، ساینا و پراید باز هم گران شدند

 

سایپا در حالی که به همین تازگی قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرده بود، حالا بار دیگر قیمت خودروهای خانواده X100 یعنی خانواده پراید را بالا برده است. این قیمت‌های جدید از ۲۷ دی ماه اجرایی خواهند شد. همچنین خودروهای پلتفرم X200 سایپا یعنی تیبا، تیبا ۲ و ساینا نیز دچار افزایش قیمت مجدد شده‌اند.

این افزایش قیمت‌ها در حالی صورت گرفته است که هنوز موج اعتراضات به افزایش قیمت قبلی خودروهای سایپا فروکش نکرده است و به خصوص در فضای مجازی کاربران زیادی با اعتراض به این قیمت‌گذاری‌ها از گرانی خودروها و پایین بودن کیفیت آن‌ها به نسبت قیمت انتخاب شده برای آن‌ها ابراز نارضایتی کرده بودند.

 

 

افزایش قیمت پراید

 

قیمت‌های جدید سایپا

 

در حالی که پیش از این قیمت پراید ۱۱۱، ۲۹ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان اعلام شده بود، حالا در لیست جدید قیمت‌ها، قیمت آن به ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۳۱ هم که ۲۹ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان اعلام شده بود، حالا با قیمت ۳۳ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان عرضه خواهد شد.

در حالی که قیمت پراید ۱۳۲ ۲۸ میلیون و ۷۶۵ هزار تومان اعلام شده بود، نرخ جدید این خودرو ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت پراید ۱۵۱ که بیشترین افزایش را داشته بود و به ۳۰ میلیون ۴۲۵ هزار تومان رسیده بود، باز هم افزایش پیدا کرده است و به ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

با این وضع، پراید هاچ‌بک ۱۱۱ با قیمت ۳۶ میلیون ۱۰۰ هزار تومان گران‌ترین محصول خانواده پراید خواهد شد و پراید ۱۳۱ با قیمت ۳۳ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان ارزان‌ترین خودروی خانواده پراید است.

 

خودرو

قیمت قبل (تومان)

قیمت جدید (تومان)

پراید ۱۱۱

۲۹.۲۴۵.۰۰۰

۳۶.۱۰۰.۰۰۰

پراید ۱۳۱

۲۹.۵۲۵.۰۰۰

۳۳.۷۲۵.۰۰۰

پراید ۱۳۲

۲۸.۷۶۵.۰۰۰

۳۴.۲۰۰.۰۰۰

پراید ۱۵۱

۳۰.۴۲۵.۰۰۰

۳۴.۲۰۰.۰۰۰

 

 

 

افزایش قیمت تیبا، ساینا و کوییک

 

قیمت‌های جدید سایپا

 

همانطور که گفتیم خودروهای پلتفرم X200 یعنی تیبا و ساینا هم افزایش قیمت داشته‌اند.

قیمت تیبا بنزینی که همین اخیرا ۳۵ میلیون و ۷۶۵ هزار تومان اعلام شده بود، حالا به ۳۹ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان رسیده است.

قیمت تیبا دوگانه‌سوز که پس از افزایش قیمت ۳۷ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان شده بود، از مرز ۴۰ میلیون هم عبور کرده است و حالا به ۴۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان رسیده است.

قیمت تیبا ۲ هم افزایش پیدا کرده است و در حالی که قبلا ۳۹ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان اعلام شده بود، حالا به ۴۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسیده است.

قیمت ساینا، یکی دیگر از خودروهای خانواده X200 سایپا هم که قبلا ۳۹ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان اعلام شده بود، به ۴۴ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان رسیده است.

قیمت کوییک با دنده دستی هم که حالا ۴۶ میلیون تومان شده است که قبل از این ۴۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان اعلام شده بود.

 

خودرو

قیمت قبل (تومان)

قیمت جدید (تومان)

تیبا بنزینی

۳۵.۷۶۵.۰۰۰

۳۹.۴۲۵.۰۰۰

تیبا دوگانه‌سوز

۳۷.۷۱۵.۰۰۰

۴۴.۱۷۵.۰۰۰

تیبا ۲ رینگ فولادی

۳۹.۱۶۵.۰۰۰

۴۲.۲۷۵.۰۰۰

ساینا دنده‌ای

۳۹.۸۴۰.۰۰۰

۴۴.۱۷۵.۰۰۰

کوییک دنده‌ای

۴۲.۵۵۰.۰۰۰

۴۶.۰۰۰.۰۰۰

 

قیمت بقیه محصولات سایپا فعلا نسبت به اطلاعیه قبلی این شرکت تغییری نکرده است که می‌توانید از طریق لینک زیر آن‌ها را مشاهده کنید:

 

 

باید دید آیا خریدارانی که همیشه برای خرید خودروهای سایپا صف می‌کشیدند، با این افزایش قیمت چطور برخورد می‌کنند. همین اخیرا شاهد تجمع اعتراضی مشتریان پیش‌خرید ایران‌خودرو و سایپا مقابل وزارت صنعت بودیم. مشتریان علاوه بر اعتراض به افزایش قیمت‌ها از بلاتکلیفی در مورد تحویل خودروهایی مثل پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C3 و چند محصول دیگر نیز شکایت داشتند. باید دید آیا با وجود این افزایش قیمت مجدد، باز هم خریداران به سایپا اعتماد می‌کنند یا نه.

 

قیمت‌های جدید سایپا

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین