لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

گرند اسپرت فرزند خلف کوروت

شورلت کوروت گرند اسپرت نسخه­ ی جدید تولید شده از نسل هفتم کوروت است که در سال 2016 در نمایشگاه ژنو معرفی شد. این نسل از کوروت از تابستان 2017 در اروپا و آمریکا برای خرید مشتریان حاضر خواهد بود. مثل همیشه که کوروت پرچم دار قدرت و سرعت در محصولات شورولت بوده اینبار هم با معرفی محصول Grand Sport این موضوع را به دیگر رقبا گوش زد کرد.

شورلت برای این نسخه از کوروت از پیشرانه­ ی 8سیلندر استفاده کرده است. این پیشرانه خورجینی دارای 6.2 لیتر حجم و 460 اسب بخار قدرت در 6000 دور بردقیقه و حداکثر گشتاور 625 نیوتن‌متر گشتاور در 4600 دور بردقیقه است. شورولت در نسخه گرند اسپرت از جعبه دنده 7سرعته دستی و 8سرعته اتوماتیک استفاده کرده است. کوروت گرند اسپرت قادر است ظرف مدت زمان 3.8 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر درساعت دست پیدا کند. همچنین برای رسیدن به سرعت 240 کیلومتر درساعت شما تنها نیاز به 24.1 ثانیه زمان دارید. وزن خالص گرند اسپرت تنها 1565 کیلوگرم است. از تفاوت‌ها مهم این نسخه با مدل C7 استاندارد استفاده از کیت بدنه پهن‌تر با ظاهری تهاجمی است. البته این کیت بدنه علاوه بر دارا بودن ورودی‌ هوای بیشتر برای خنک کردن ترمزها و پیشرانه برای قرار گرفتن تایرهای پهن و بزرگ نیز درنظر گرفته شده است.

کوروتGT دارای تایرهای Michelin Sport Cup 2 است. سیستم ترمز کربن سرامیکی برمبو نیز وظیفه متوقف کردن این خودرو قدرتمند آمریکایی را برعهده دارد. همچنین رینگ‌های مورد استفاده در این خودرو 19 اینچ (جلو) و 20 اینچ (عقب) است. از دیگر امکاناتی مشتریان برای خودروی GT خود می‌توانند سفارش دهند رنگ بدنه خاص و همچین کیت پرفورمنس با نام Z07 است.

قیمتی که کمپانی شورلت برای این کوروت در نظر گرفته معادل 95.040$ است. همچنین این خودرو در بازار جهانی با خودروهایی همچون جگوار F-type لوتوس Evora 400 و پورشه 718 کیمن S رقابت می­ کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین