لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

فراری 488 چلنج معرفی شد

درمراسم باشکوه Finali Mondial که با حضور مدیران ارشد و مشتریان ویژه به همراه رانندگان باسابقه فراری برگزار شد این کمپانی از نسخه مسابقه‌ای 488 Challenge رو نمایی کرد. مسابقات فراری چلنج یکی از معروف ترین مسابقاتی است که مخصوص محصولات فراری درنظر گرفته می‌شود و در آن خودروهای قدرتمندتری نسبت به نسخه‌های خیابانی به چشم می‌خورد. این مسابقات که از سال 1992 برگزار شده در سه سری متفاوت برگزار می‌شود. در این چندسال نیز بیش از هزار راننده از سراسر جهان در بیش از هزار مسابقه شرکت داشته‌اند. 488چلنج به مناسب 25سالگرد این مسابقات ساخته شده است.

 امسال مدل 488چلنج معرفی شد. به گفته مدیران این شرکت فراری 488 چلنج به عنوان جانشین فراری 458 چلنج در نظر گرفته شده است. نسخه‌ای مسابقه‌ای که امکان تردد در شهر را نخواهد داشت و به عنوان ششمین مدل تولیدی مسابقه‌ای محسوب می‌شود. این خودرو برپایه مدل جدید GTB 488 ساخته شده است. و برای مسابقات سال 2017 درنظر گرفته شده است.

488 چلنج از پیشرانه 8سیلندر خورجینی جدید فراری برخوردار است که در مدل‌GTB 488 بکار رفته است. این پیشرانه 8سیلندر تویین توربو دارای حجم 3.9 لیتر و قدرت 670 اسب بخار است. فراری با تغییرات مختلف در پیشرانه این خودرو توانست وزن آن را 20 کیلوگرم کاهش دهد. در کنار برنامه ریزی جدید در جعبه دنده 7سرعته دوکلاچه و کاهش ضریب دنده‌ها شتاب 488 Challenge بسیار سریع‌تر از نسخه استاندارد شده است. سیستم اگزوز جدید مورد استفاده در این خودرو 8.6کیلوگرم سبک‌تر از نسخه استاندارد است.

مهم‌ترین تغییراتی که در مدل 488 چلنج صورت گرفته استفاده از کیت بدنه آئرودینامیک است. کیت بدنه‌ای که بر کاهش چشمگیر وزن خودرو تأثیر داشته است. سپرها رکاب‌ها کاپوت و رینگ‌ها کاملا عوض شده‌اند. استفاده از یک باله بزرگ در انتهای خودرو از دیگر تغییرات در بخش ظاهری خودرو به حساب می‌آید. در بخش داخلی نیز صندلی‌های مسابقه‌ای و کمربند‌های ایمنی 4نقطه‌ای Sabelt به همراه فرمان مسابقه‌ای ساخت شرکت Sabelt از اصلی‌ترین تغییرات این خودرو به حساب می‌آید.

با این تغییرات فراری 488 چلنج توانست در پیست معروف فیورانوی فراری زمان 1 دقیقه و 15 ثانیه را به عنوان سریع ترین دور این پیست به ثبت رساند. 488 چلنج 1ثانیه سریع‌تر از فراری 458 چلنج در این پیست است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین