لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تویوتا کرولای جدید معرفی شد

وقتی صحبت از طول عمر و سادگی می­شود ناخود آگاه اسم تویوتا کورولا در ذهن­ها تجلی می‌یابد. کمپانی تویوتا در طول 50 سال 40 میلیون دستگاه از این خودرو را فروخته است و مدل 2017 آن پنجاهمین سال از تولید خود را پشت سر می‌گذارد. تویوتا کرولا برای اولین­بار در سال 1966 معرفی شد. در سال 1974 این خودرو تبدیل به پرفروش‌ترین خودرو سال می­شود. سپس توانست در سال 1997 برای بار دوم مقام پرفروش‌ترین خودروی سال را به دست بیاورد. تا به امروز تویوتا کرولا 11 نسل را پشت سر گذاشته و در سال 2017 نسل دوازدهم این خودرو وارد بازار خواهد شد. تا قبل از سال 2017 کرولا دارای چهار نسخه ­ی L LE LE Eco و S بود اما در سال 2017 دو نسخه­ ی دیگر به نام­های ­XLE و XSE به این خودرو اضافه شد و نسخه S از چرخه تولیدات این خودور کنار گذاشته شد. تویوتا به تازگی از نسخه سفارش بازار اروپای این مدل رونمایی کرده است.

کرولا مجهز به یک صفحه نمایش 3.5 اینچی است که به سفارش مشتری این خودرو مجهز به یک صفحه نمایش 4.2 اینچی می­شود. در این نسل از کرولا فقط نسخه XSE است که به صورت پیش فرض دارای تودوزی از جنس چرم است. در بقیه مدل­ ها نیز به صورت سفارشی این کار قابل انجام است. نسخه­ های XLE LE و LE Eco دارای تایر­های 16 اینچی و بقیه مدل­ ها مجهز به تایرهای 17 اینچی هاستند.

این کرولا دارای یک پیشرانه 1.8 لیتری 4 سیلندر است که ­می‌تواند 132 اسب بخار قدرت تولید کند. این کرولا داری یک گیبرکس 6سرعته اتوماتیک است. از تجهیزات ایمنی این خودرو می­توان به سیستم ترمز اضطراری سنسور رانندگی بین خطوط سنسور تشخیص عابر پیاده و دوربین عقب اشاره کرد.

تویوتا کرولا در تست‌های تصادف انجام شده توسط موسسه NHTSA نمره ی کلی 5 ستاره را دریافت کرده و فقط در تست چپ شدن نمره‌ی 4 ستاره را گرفته است.

قیمتی که تویوتا برای این کرولا در نظر گرفته است از 18.500$ شروع می­شود و به 22.680$ ختم می­شود. این تویوتای پرفروش در بازار جهانی با خودروهایی همچون فولکس ­واگن گلف مزدا3 هوندا سیویک شوورلت کروز هیوندای النترا فورد فوکوس و فولکس واگن جتا رقابت می­ کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین