لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

V9 محصول جدید موتوگوتزی

یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید کننده موتورسیکلت در دنیا برند موتوگوتزی است. این شرکت که چندباری تا مرز ورشکستگی رفته و توسط شرکت‌های بزرگ نظیر آپرلیا و پیاجیو مجددا احیا شده است. این کمانی در سال 1921 میلادی در شهر شمالی Mandello del Lario واقع در ایتالیا تأسیس شد. این شرکت از سال 2004 تا به الان به عنوان زیرمجموعه‌ی کمپانی پیاجیو (Piaggio)‌ شناخته می‌شود. Moto Guzzi به تازگی محصول جدیدی با نام‌V9  را معرفی کرده است.

95 سال است که کمپانی Moto Guzzi موتورهایی با طراحی و اصالت ایتالیایی تولید می‌کند. این کمپانی که به نوعی جزو پیشکسوتان این صنعت شناخته می‌شود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. موتوگوتزی با ارائه محصول جدید خود یعنیV9  نشان داد که همچنان در ساخت و تولید موتورهای شهری توانایی‌های بالایی دارد. این محصول به گفته شرکت موتوگوتزی نسبت به مدل V7 دارای تغییرات بسیار فراوانی است و تجیهزات و قطعات بکار رفته در آن کاملا جدید است.

از جمله‌ی این تغییرات اساسی‌ موتور V9 می‌باشد که طبق استاندارد‌های یورو 4 ساخته شده است. برای اینکه V9 بتواند سلیقه ی طیف زیادی را به خود جلب کند کمپانی Moto Guzzi این موتور را در دو تیپ Roamer و Bobber به بازار معرفی کرده است به طوری که تیپ Roamer برای موتور سواری‌های شهری و تیپ  Bobber‌برای موتور سواری های پرتکاپو و هیجان انگیز مناسب می باشد.

در هر دوی این موتورها از پیشرانه‌ی 853 سی‌سی استفاده شده است. مدل V9 قادر به تولید 55اسب بخار قدرت در 6250 دور بردقیقه است. گشتاور پیشرانه V9 نیز 62 نیوتن‌متر در 3000دور بردقیقه است. جعبه دنده مورد استفاده در این موتور 6سرعته است. سیستم ترمزهای هر دو نسخه نیز توسط شرکت برمبو تأمین شده است. حجم باک سوخت این مدل 15لیتر و وزن خالص نیز 200 کیلوگرم است. ایراد اساسی این موتور‌ها جاپای آنها می‌باشد که به نحوی طراحی شده‌اند که بعد از مدت کوتاهی باعت ایجاد ناراحتی در زانو‌های سرنشین می‌شود. همچنین از آن جایی که این موتور برای استفاده‌ی خانم‌ها نیز طراحی شده ولی ارتفاع صندلی آن کمی بلند‌تر از حد معمول برای خانم‌ها می‌باشد و این مساله نیز ایراد دیگری است که می‌توان به این موتور گرفت.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین