لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

هوراکان در فرودگاه بولونیا

شغل ایتالیایی

در فرودگاه‌های دنیا خودروهای متعددی با وظایف مختلفی وجود دارد. خودروی حمل سوخت خودروی حمل بار خودروهای حمل مسافر و خودروی هدایت کننده هواپیما. خودروی هدایت کننده هواپیما همانطور که از نامش پیداست وظیفه هدایت هواپیما را برای پرواز و بعد از فرود دارد. خودروی هدایت کننده هواپیما یا همان Follow Me جزو تجهیزات واحد مارشالر در هر فرودگاه است. اگر در طول چند ماه آینده امکان سفر به شهر بولونیا در ایتالیا را بدست آوردید حواستان به ماشین هدایت کننده هواپیما باشد. فرودگاه بلونیا تصمیم گرفته برای مدتی از خودروی لامبورگینی هوراکان به عنوان "خودروی هدایت کننده " هواپیما‌ها استفاده کند. فرودگاه بولونیا در مرکز شهر موتور سازی ایتالیا قرار دارد و با کارخانه اصلی لامبورگینی که در سنت آگاتا (Sant’Agata ) واقع است تنها نیم ساعت فاصله دارد. در این شهر کوچک کمپانی‌های فراری و کمپانی پاگانی که بترتیب در مارانلو (Maranello ) و مودنا (Modena ) واقع هستند نیز قرار دارد.

حالا به زودی مسافرینی که وارد این فرودگاه می‌شوند اگر خوش شانس باشند می توانند این هوراکان زیبا را ببینند. هوراکانی که وظیفه آن هدایت هواپیماها از گیت‌ها به سمت باند و بلعکس است. علاوه بر رنگ چشم نواز این سوپر اسپرت پرچم شطرنجی بر روی کاپوت جلو و عقب آن طراحی شده است و بر روی درهای آن نیز نمایی از بولونیا و عبارت (( به بولونیا خوش آمدید)) نقش بسته است. همچنین زیر سپر جلوی آن با رنگ پرچم ایتالیا آراسته شده است.  طبق قوانین فرودگاهی باید برروی خودروی هدایت کننده عبارت Follow Me استفاده شود. به همین خاطر در بخش جلو خودرو این عبارت نوشته شده است. البته این خودرو از نظر فنی تغییری نداشته است و بیشتر تغییرات در بخش ظاهری بوده. همانطور که در تصاویر ملاحظه می‌کنید یک آژیر سبک وزن برروی سقف لامبورگینی هوراکان نصب شده است.

هر راننده‌ای هم قرار نیست پشت این لامبورگینی بنشیند. رانندگانی که برای راندن این سوپر اسپرت درنظر گرفته شده‌اند کلاس‌های رانندگی ویژه‌ای را دیده‌اند. باتوجه به شرایط آب و هوایی شهر بلونیا به احتمال بسیار زیاد نسخه مورد استفاده LP610-4 است. خودرویی که به صورت استاندارد از سیستم انتقال قدرت به 4چرخ برخوردار بوده و دودیفرانسیل است.

فرودگاه بولونیا تا ژانویه سال 2017 این خودرو را از کمپانی لامبورگینی اجاره کرده است. البته این اولین باری نیست که مقامات این فرودگاه چنین تصمیمی را اتخاذ می‌کنند. این فرودگاه در سال 2013 نیز برای مدت یک هفته به صورت اجاره‌ای از لامبورگینی آونتادرو به عنوان خودروی هدایت کننده هواپیما استفاده کرد.

درسال‌های 2004 تا 2008 نیز پلیس ایتالیا از 3 دستگاه لامبورگینی گالاردو برای نیروهای خود استفاده کرد. البته پلیس ایتالیا در سال 2014 نیز یک دستگاه هوراکان را نیز به ناوگان خود اضافه کرد. لامبورگینی‌هایی که در نیروهای نظامی ایتالیا استفاده می‌شود بیشتر بخاطر سرعت بالایشان در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها حضور دارند. زیرا حتی سریع ترین رانندگان هم می‌دانند که نمی‌توان از دست لامبورگینی فرار کرد.

شاید بتوان رانندگان Huracan در فرودگاه بولونیا را کاندیدای اصلی داشتن بهترین شغل در دنیا دانست و یا از این دید به آن ها میتوان نگاه کرد که دائما خطر بازداشت آن ها را تهدید می‌کند. چرا که هرلحظه می توانند به مسابقه دادن با هواپیما موقع Take-Off وسوسه شوند!

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین