لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

بهترین زمان برای فروختن خودروی کار کرده

 

خیلی‌ها فکر می‌کنند برای فروش ماشین تنها دو شرط لازم است، اول این که ماشین سالم باشد و آسیبی ندیده باشد و دوم این که قیمت خودروی کار کرده منصفانه تعیین شده باشد. اما چند عامل دیگر نیز در در موفقیت فروش خودرو موثر هستند که کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود. امروز سعی می‌کنیم به یکی از این عوامل موثر بپردازیم تا به شما کمک کنیم بدون کاهش قیمت خودروی خود را به فروش برسانید. این عامل مهم، زمان انتخاب شده برای فروش خودرو است.

 

۱. فصل مناسب برای فروش و خرید خودرو

 

فروش خودرو

 

متخصصین حوزه فروش و خرید خودرو معتقدند انتخاب فصل مناسب برای خرید ماشین یا فروش آن تاثیر زیادی روی قیمت نهایی خودرو و آسانی یا سختی فروش خودرو دارد. بهترین زمان برای فروش خودروی کار کرده، بهار (پس از عید) و تابستان است. اولین دلیل آن این است که فرآیند خرید خودرو زمان‌بر است و در فصل سرما ملاقات با فروشنده و تست خودرو کمی برای خریداران احتمالی دشوار است. دومین دلیل این است که در فصل زمستان، اکثر مردم مشغول خرید عید و آماده‌ شدن برای سفرهای نوروزی هستند و جیبشان آنقدر پرپول نیست که بخواهند خودرو بخرند. برعکس در تابستان و اواخر بهار خانواده به دنبال محیا شدن برای تعطیلات تابستانی هستند و عده خیلی زیادی دلشان می‌خواهد سفرهای تابستانی یا گشت و گذار با خودرو را با ماشین جدید آغاز کنند. یکی دیگر از دلایل تاثیر فصول روی خرید و فروش خودرو این است که در بعضی ماه‌های سال، تعداد خودروهایی که به فروش گذاشته شده‌اند افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه بازار با کاهش قیمت خودرو مواجه می‌شود که برای فروشندگان خوشایند نیست.

 

 

۲. نگاهی به وضعیت تقاضا در بازار خودرو داشته باشید

 

فروش خودرو

 

در چند وقت گذشته قیمت خودرو دچار نوسانات شدیدی شد و احتمالا این روند افزایشی قیمت ماشین ادامه پیدا خواهد کرد. این یعنی افراد خیلی زیادی که ماشین خود را در زمان ارزانی خودرو خریده‌اند، ممکن است برای کسب سود بیشتر ماشین خود را به فروش بگذارند. این یعنی افزایش تعداد خودروهای برای فروش و اشباع شدن بازار از خودروهای کار کرده، و این نهایتا به نتیجه‌ای جز کاهش ارزش خودروی کار کرده نخواهد رسید بنابراین ضروری است که بازار خودرو را زیر نظر داشته باشید و زمانی اقدام به فروش خودروی خود کنید که تقاضا برای آن زیاد شده باشد، نه زمانی که به دلیل اشباع بازار از خودروی کار کرده قیمت خودرو کاهش یافته باشد.

 

۳. با تغییر نیاز، خودروی خود را عوض کنید

 

فروش خودرو

 

یکی دیگر از بهترین زمان‌ها برای فروش خودروی کار کرده، زمانی است که نیازهای شما تغییر کرده است. ازدواج، به دنیا آمدن بچه‌ها، رسیدن سن بچه‌ها به سن مدرسه رفتن، تغییر فاصله شما تا محل کار یا حتی تغییر محل زندگی می‌توانند به کلی نیازهای شما و انتظاراتی که از یک خودرو دارید را تغییر دهد. ممکن است فکر کنید بهتر است کمی صبر کنید و بعد خودروی خود را عوض کنید، ولی حقیقت این است که هرچقدر بیشتر تعلل کنید ارزش خودروی شما بیشتر کاهش میابد. اگر می‌خواهید از یک خودروی اسپرت‌تر به سراغ یک شاسی‌بلند خانوادگی بروید بدون وقت تلف کردن و در اولین فرصت این کار را انجام دهید.

 

 

۴. قبل از بالا رفتن کارکرد خودرو آن را بفروشید

 

فروش خودرو

 

شاید بتوان گفت هنگام کارشناسی خودرو و تعیین قیمت خودروی کار کرده، مهمترین عامل میزان کارکرد خودرو است. معمولا خودروها پس از عبور از مرز ۱۶۰ هزار کیلومتر کار کرد دچار افت قیمت بسیار شدیدی می‌شوند. به عقیده برخی کارشناسان عبور خودرو از مرز ۹۵ هزار کیلومتر هم باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود. تمام شدن گارانتی خودرو با عبور از مرز مشخصی از کار کرد نیز یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود خودروی کار کرده قیمت پایینی داشته باشد. معمولا زمانی که خودروها به مرز ۹۵ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر می‌رسند، نیاز به تعمیرات گسترده و تعویض قطعات خواهند داشت و این تعمیرات و تعویض قطعات باعث کاهش مضاعف ارزش خودرو می‌شوند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه خودروی شما مستهلک شود آن را بفروشید.

 

 

۵. تا زمانی که خودرو سالم است آن را بفروشید

 

فروش خودرو

 

عده زیادی هستند که صبر می‌کنند تا خودرویشان دچار مشکلاتی شود و بعد سعی می‌کنند آن را بفروشند. این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که هنگام فروش خودرو کار کرده ممکن است مرتکب شوید. فروختن خودرو هنگامی که هنوز برایش مشکل خاصی روی نداده بهترین تصمیم ممکن است. هنگام کارشناسی خودرو خرابی‌ها تاثیر زیادی روی کاهش قیمت خودرو دارند و برای خریداران صرف ندارد که خودرویی بخرند که نیاز به تعمیرات زیاد دارد. اگر نشانه‌هایی از استهلاک در خودروی خود مشاهده کردید، بلافاصله برای فروش آن اقدام کنید تا بدون دردسر برای آن مشتری پیدا کنید.

 

خرید خودرو می‌تواند فرآیندی طاقت‌فرسا باشد ولی فروش خودرو هم دست کمی از خرید آن ندارد و سختی‌های خاص خودش را دارد ولی شما همیشه می‌توانید با استفاده از رکاب خرید و فروش خودرو، موتورسیکلت و سایر وسایل نقلیه را برای خود آسان کنید. رکاب می‌تواند سریع و آسان خودروی شما را در معرض دید هزاران خریدار احتمالی قرار دهد. امیدواریم با استفاده از نکات مطرح شده در این مقاله و استفاده از رکاب، تجربه خرید و فروش متفاوتی داشته باشید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین