لطفا منتظر بمانید...

آخرین مقالات خودرو

نسخه ی آمریکایی خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon)

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/25 - 14:20

نسخه ی آمریکایی خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon)

خودروی فولکس واگن آرتئون (Arteon) در نمایشگاه ژنو در سال 2017 برای اولین بار معرفی شد و این خودرو به عنوان جایگزین خودروی فولکس واگن CC که در سال 2015 به عنوان یکی از کم فروش ترین خودروهای کمپانی به حساب می آمد، وارد خط تولید کمپانی فولکس واگن گردید. خودروی کوپه ی فولکس واگن آرتئون (Arteon) از نظر طراحی و تجهیزات در سطح مناسبی قرار دارد و به همین خاطر، این خودرو توانسته راهی برای حضور در نمایشگاه خودروی شیکاگو 2018 در آمریکا پیدا کند.

ادعای کمپانی مزدا در تولید پیشرانه ای با آلودگی در حد خودروی الکتریکی

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/25 - 11:54

ادعای کمپانی مزدا در تولید پیشرانه ای با آلودگی در حد خودروی الکتریکی

کمپانی مزدا برخلاف اکثر کمپانی های خودروسازی دیگر، بر روی پیشرانه های احتراق داخلی سرمایه گذاری می کند و قصد دارد با استفاده از تکنولوژی جرقه زنی کنترل شده تحت فشار، نسل جدید پیشرانه های خود را تحت عنوان Skyactive-X طراحی و تولید کند. این کمپانی به آینده ای روشن تر با پیشرانه های احتراق داخلی می اندیشد. به همین دلیل کمپانی مزدا بر روی یک پیشرانه ی بنزینی جدید به نام Skyactiv-3 فعالیت می کند که بنابر اعلام این کمپانی، این پیشرانه از نظر میزان آلایندگی در حد و اندازه های خودروهای الکتریکی خواهد بود.

حادثه ای دیگر، گریبان گیر خودروهای خودران شد

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/25 - 10:6

حادثه ای دیگر، گریبان گیر خودروهای خودران شد

در ماه سپتامبر 2017 یک موتور سوار به دلیل دخیل بودن در سانحه ی یک خودروی خودران، مقصر خطاب شد. خودروی خودران موجود در حادثه از نوع شورولت بولت (Bolt) بود که با یک موتورسوار که ظاهرا در حال تعویض لاین حرکتی خود بود، برخورد کرد. دلیل این حادثه، عدم آگاهی موتورسوار از قوانین مربوط به خطوط حرکتی اعلام شده است.

جزئیاتی از برگزاری نمایشگاه خودروی شیکاگو در سال 2018

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/24 - 17:5

جزئیاتی از برگزاری نمایشگاه خودروی شیکاگو در سال 2018

در گذر زمان، نمایشگاه خودروی شیکاگو از یک نمایشگاه معمولی به یک نمایشگاه کلاس جهانی که در آن خودروهای جدید بسیاری در آن معرفی می شوند، تبدیل شده است. اکثر این خودروهای جدید را "کشنده ها" تشکیل می دهند. نمایشگاه خودروی شیکاگو، هر ساله در ماه فوریه در ویندسیتی شیکاگو برگزار می شود و هر سال به تنوع خودروها و کشنده های حاضر در این نمایشگاه افزوده می شود. در این مقاله به بررسی 10 خودروی شناخته شده در این نمایشگاه می پردازیم...

غرفه ی کمپانی مازراتی در نمایشگاه شیکاگو، هر روز کسل کننده تر می شود!

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/24 - 14:33

غرفه ی کمپانی مازراتی در نمایشگاه شیکاگو، هر روز کسل کننده تر می شود!

امروزه بازارهای جهانی خودرو قواعد و قوانین مشخصی دارد که این قوانین در گذر زمان و در طی دهه ها تعیین شده است. اما به هر حال برخی از کمپانی های خودروسازی وجود دارند که برخلاف این قوانین و عرف عمل می کنند. برای مثال، برخی از کمپانی ها، معمولا تولید کننده های خودروهای لوکس، سعی می کنند تا خودروهای جدید خود را در یک نمایشگاه خصوصی و یا نمایشگاه هایی که بین نمایشگاه های بزرگ برگزار می شوند، معرفی کنند. دلیل این کار این است که این کمپانی ها نیازی به تبلیغ خودروهای خود در نمایشگاه های بزرگ ندارند.

خودروی زغال سنگی 67 ساله ی لندروور

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/24 - 11:57

خودروی زغال سنگی 67 ساله ی لندروور

اگر بخواهیم تنها به یک ویژگی منحصر به فرد خودروی 67 ساله لندروور دیفندر (Land Rover Defender) اشاره کنیم باید بگوییم که این خودرو در طول این مدت برای مقاصد متعددی استفاده قرار گرفته است. لندروور دیفندر، زمانی به عنوان یک خودروی جنگی مورد استفاده قرار گرفت و سپس به عنوان خودروی خودکار عمل کرده است. از لندروور دیفندر (Land Rover Defender) حتی برای سفرهای اکتشافی نیز استفاده شده است.

خودروی کیا Soul EV مدل 2018 : با بازدهی بالاتر

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/24 - 9:16

خودروی کیا Soul EV مدل 2018 : با بازدهی بالاتر

مدل 2018 خودروی کیا Soul EV تفاوت قابل توجهی با مدل 2017 خود ندارد. تفاوت خودروی کیا Soul EV در دو مدل 2017 و 2018 را می توان در افزایش 20 درصدی میزان مسافت قابل طی دانست که در خودروی کیا Soul EV مدل 2018، این مسافت به 177.6 کیلومتر افزایش یافته است. این ویژگی را می توان به عنوان یک نکته ی مثبت با ارزش برای مدل جدید کیا Soul محسوب کرد؛ چرا که اصلی ترین مشتریان این خودرو، افرادی هستند که از این خودرو به منظور رفت و آمدهای روزمره به محل کار استفاده می کنند و با طی کردن مسافت بیشتر توسط مدل جدید، قطعا این خودرو می تواند مشتریان بیشتری به خود جلب کند.

تیونینگ بی ام و X1 توسط کمپانی هالر (Dhaler)

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/23 - 14:16

تیونینگ بی ام و X1 توسط کمپانی هالر (Dhaler)

با این که بی ام و X1 هیچگاه به عنوان یک خودروی رکورد دار در سرعت شناخته نشده، اما همیشه گزینه ی مناسبی برای ایجاد تغییرات جزئی در آن و تبدیل کردن آن به یک پیشرو در زمینه سرعت است. شرکت سوئیسی هالر (Dhaler) به عنوان شرکتی که سابقه 30 ساله در زمینه تیونینگ انواع خودرو را دارد، جدیدترین پروژه ی خود مبنی بر ارتقا سیستم موتور، طراحی داخلی و طراحی خارجی بی ام و X1 را ارائه کرده است.

مشخصات کامل فنی لکسوس RX 350  مدل 2018

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/23 - 9:49

مشخصات کامل فنی لکسوس RX 350 مدل 2018

خودروی لکسوس RX از سال 1998 تاکنون تولید خود را آغاز کرد و فروش خوبی نیز در این سالها کسب کرده است. به نوعی می توان این خودرو را پایه گذار کلاس خودروهای کراس اوور لوکس نامید. این خودرو در ابتدا باعث محبوبیت خودروهای کراس اوور شد اما اکنون رقابت در این کلاس بسیار دشوارتر شده است. به همین دلیل کمپانی لکسوس برای بالا نگه داشتن فروش این خودرو، مجبور شد بار دیگر در سال 2015 تغییراتی در نسخه های قبلی این خودرو ایجاد کند.

معرفی کوتاه از نسخه ی جدید خودروی کیا Ceed

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/23 - 8:58

معرفی کوتاه از نسخه ی جدید خودروی کیا Ceed

خودروی کیا Cee’d به عنوان خودرویی است که زمانی به خاطر مناسب بودن قیمتش، بسیار مورد توجه بود. اکنون کمپانی کیا مدل جدید این خودرو را با نام کیا Ceed ( بدون آپاستروف) معرفی کرده که در طراحی آن از خودروی کیا استینجر (Stinger) الهام گرفته است. گریل های طراحی شده برای خودروی کیا Ceed جدید شباهت بسیار زیادی به گریل های خودروی کیا استینجر (Stinger) دارد. چراغ های اصلی این خودرو به صورت تیزتری طراحی شده است.

همکاری ویمو (Waymo)  با شرکت خودروسازی فیات کرایسلر

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/18 - 15:55

همکاری ویمو (Waymo) با شرکت خودروسازی فیات کرایسلر

کمپانی فیات کرایسلر طبق قراردادی متعهد شده است که هزار دستگاه مینی ون کریستال پاسیفیکا (Chrysler Pacifica) را جهت استفاده به عنوان نسخه ی تست در جاده ها با استفاده از سیستم خودران به کمپانی ویمو (Waymo)، بفروشد. کمپانی ویمو، بخشی از کمپانی گوگل است که بر روی خودروهای خودران تحقیق و پژوهش دارد. این قرارداد علاوه بر 600 دستگاه خودرویی بوده که فیات کرایسلر به ویمو (Waymo) فروخته و با بسته شدن قرارداد جدید روابط این دو کمپانی مستحکم تر از گذشته شده است.

رنگ مشکی خودروها، برای خودروهای خودران مشکل ساز شد!

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/18 - 11:43

رنگ مشکی خودروها، برای خودروهای خودران مشکل ساز شد!

پروژه ی خودروهای خودران که در این مدت به صورت گسترده بر روی آن ها تحقیق و مطالعه می شود، همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. البته جدیدا نیز مسئله ی دیگری گریبان گیر این خودروها شده و آن مشکلی است که خودروهای به رنگ سیاه برای خودروهای خودران درست می کنند. بیش از یک ششم خودروهایی که در سراسر جهان فرخته می شود به رنگ سیاه بوده و توضیح اینکه تشخیص رنگ مشکی برای دوربین های خودروهای خودران دشوار است.

کمپانی پورشه، تولید 1میلیون ام خودروی پورشه 911 را جشن گرفت

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/18 - 11:8

کمپانی پورشه، تولید 1میلیون ام خودروی پورشه 911 را جشن گرفت

کمپانی پورشه، به منظور گرامیداشت یک میلیون اُمین نسخه ی خودروی پورشه 911، نسخه ای ویژه به نام کاررا اس (Carrera S) تولید کرده که در آن از اولین نسخه ی خودروی پورشه که مالک آن فری پورشه (Ferry Porsche) بود، الهام گرفته است. فری پورشه، سومین نسخه ی تولیدی خودروی پورشه 911 را در سال 1964، یعنی 53 سال پیش، برای خود انتخاب کرد و حالا یک میلیون اُمین نسخه برای تست در اختیار ما گذاشته شده است.

نمایشگاه خودروی ژنو با چه خودروهایی همراه خواهد بود؟

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/18 - 9:25

نمایشگاه خودروی ژنو با چه خودروهایی همراه خواهد بود؟

به تاریخ برگزاری اولین نمایشگاه خودروی مهم سال هر روز نزدیکتر می شویم : نمایشگاه خودروی ژنو 2018 در ماه مارس 2018 در در کشور سوئیس برگزار خواهد شد و این نمایشگاه میزبان خودروهای جدیدی خواهد بود که برای اولین بار در این نمایشگاه از آن ها رونمایی می شود. در این مقاله سعی داریم تا خودروهای مهم و جدید احتمالی را که در این نمایشگاه از آن ها رونمایی خواهد شد، را به صورت مختصر معرفی نماییم. نمایشگاه خودروی ژنو از تاریخ 8 تا 18 ماه مارس سال 2018 برای مشاهده ی عموم آزاد است. حال به بررسی خودروهایی می پردازیم که احتمالا در این نمایشگاه از آن ها رونمایی خواهد شد.

حراج نسخه ی خاص فورد موستانگ بولیت با قیمت 300 هزار دلار

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/16 - 11:23

حراج نسخه ی خاص فورد موستانگ بولیت با قیمت 300 هزار دلار

شاید باورش سخت باشد اما 50 سال از اکران فیلم بولیت (Bullitt) با بازی استیو مک کوئین، گذشت و در این فیلم یکی از خودروهای فورد موستانگ نیز حضور داشت و برای یادبود این فیلم، کمپانی فورد تصمیم گرفت یک نسخه ی خاص را در سالگرد 50 سالگی این فیلم معرفی کند.

خودروی خودران تسلا، کارآمد عمل نکرد

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/16 - 10:51

خودروی خودران تسلا، کارآمد عمل نکرد

در صورتی که پروژه تولید خودروهای خودران به سرانجام برسد، این تحول تاثیر بسزایی در شرایط جوامع خواهد گذاشت. اما این شرایط هنوز آنطور که باید موشکافانه بررسی نشده است. مانند اتفاقی که چند روز پیش خبری شد و در آن، یک راننده ی خودروی تسلا با حالتی مست، در سان فرانسیسکو با خودروی خود به مشکل برخورد. در این حادثه، با توجه به شرایط و حالت مستی که راننده برخوردار بود، تلاش کرد تا سیستم خودران خودروی (Autopilot) خود را فعال کرده و به سیستم دستور دهد تا وی را به منزل ببرد. ماجرا به اینجا خاتمه پیدا نکرد.

معرفی نسخه ی کانسپت SUV سایز کوچک از کمپانی کیا

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/14 - 17:3

معرفی نسخه ی کانسپت SUV سایز کوچک از کمپانی کیا

کمپانی کیا چند تیزر تصویری درباره ی کانسپت جدید SP منتشر کرده است. این نسخه قرار است به یک خودروی SUV سایز کوچک تبدیل شود. کمپانی کیا به صورت رسمی در ماه فوریه و در نمایشگاه اتو اکسپو 2018 که در شهر دهلی نو برگزار خواهد شد، از این نسخه ی کانسپت رونمایی خواهد کرد. کمپانی کیا، این نسخه را با هدف اولیه ی فروش در بازار هند طراحی کرده و به همین دلیل در طراحی این خودرو از میراث کشور هند الهام گرفته شده است و با استفاده از تکنولوژی های مدرن، کمپانی کیا خواهد توانست تا زیبایی سحرآلود، امکانات پیشرفته و عملکرد بالا را در قالب یک خودروی SUV سایز کوچک پیاده و تلفیق نماید.

نسل جدید هیوندای سانتافه 2018

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/14 - 10:12

نسل جدید هیوندای سانتافه 2018

کمپانی هیوندا دو اطلاعیه مربوط به نسل جدید خودروی سانتافه را منتشر کرد که در آن اعلام شد، هیوندای سانتافه 2018 به صورت رسمی در ماه فوریه معرفی خواهد شد و کمپانی هیوندا قصد دارد تا در نمایشگاه خودروی ژنو در مارس 2018 از این خودرو رونمایی کند.

هر آنچه که باید در مورد سیستم کولر خودرو بدانید

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/14 - 9:52

هر آنچه که باید در مورد سیستم کولر خودرو بدانید

امروزه تقریبا همه ی خودروها مجهز به کولر هستند و در روزهای داغ تابستان، باد سردی که از دریچه های سیستم تهویه به صورتمان می خورد بسیار خوشایند خواهد بودس. برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره ی نحوه ی عملکرد صحیح کولر خودروی خود بدست آوریم با متخصص فرآیند سرمایش، هلموت روبلر، مصاحبه ای انجام شده که مشروح این مصاحبه را در ادامه خواهیم آورد.

خودروی جدید کمپانی لندروور با نام رنج روور کوپه (Range Rover SV Coupe)

تیم تحریریه رکاب | 1396/11/10 - 14:20

خودروی جدید کمپانی لندروور با نام رنج روور کوپه (Range Rover SV Coupe)

همه می دانیم که هیچ پایانی بر طراحی داخل کابین و یا استایل بدنه ی خودرو وجود ندارد و مدام کمپانی های خودروسازی، طرح های جدیدی را رونمایی می کنند. در همین راستا کمپانی لندروور (Land Rover) نیز قصد دارد از طراحی داخل کابین جدید در خودروی جدید رنج روور کوپه (Range Rover SV Coupe) در نمایشگاه خودروی ژنو در سال 2018 رونمایی کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین


بیشتر (1498)

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین‌ آلات سنگین


بیشتر (1498)